PDA

Επιστροφή στο Forum : εχω ενα μυστικο/σειρές φετος γενικα...



freddaras
11-10-08, 22:24
ρε παιδια ειδα προχθες το "εχω ενα μυστικο"

:roffl::roffl::roffl:

η παπουτσακη ειναι Π Α Ν Ε Μ Ο Ρ Φ Η ....αλλα η ερμηνεία της ηταν πραγματικα για κλαμματα....
μεγαλη αποτυχια......
δεν ξερω τι θα γινει στην συνεχεία αλλα τετοιο χαλι παίξιμο ειχα να δω.......απο την madonna.....:roffl::roffl:

ανετα αν συνεχισει ετσι παιρνει το βατομουρο της χρονιας....
θελω να δω τι αποψη θα εχει ο γιος της αλικης που ξεπουλησε τα παντα.....για να κανει την ζωη της μανας του σηριαλ΄...στην tv.......
απαραδεκτη πραγματικα αν και για μενα δεν φταιει μονο αυτη........
ολα αυτα τα λεω χωρις να ειμαι φαν της βουγιουκλακη........

απο την αλλη ειδατε κανενα αλλο σηριαλ φετος...???
ξεχωρισατε κατι.....???

2 με 3 φορες πετυχα και αυτην την λολα στον αντ1.........τι να πω......:shokk:

Phaedra
11-10-08, 23:20
Την Πολυκατοικία πέτυχα λίγο και μου άφησε καλή αίσθηση...
Το άλλο που παίζει ο περσινός "αστυνόμος μπέκας" μια μούφα εντελώς.

Κλασσική αξία και φέτος το "Ευτυχισμένοι μαζί"..! :chap:

Επίσης θέλω να δω "Λάκη γλυκούλη":tongue:, το "Γ4" και τα "Άγρια παιδιά"....

(Ααααα, "Βέτα Queen" στον Alpha με την Ελισάβετ Κωνσταντινίδη, θεάαα!!!:notworthy::roffl:)
http://www.greektube.org/content/blogcategory/214/429/

Μου φαίνεται πως είναι αρκετές οι καλές σειρές φέτος, πολύ παραγωγική η φετινή τηλεοπτική σαιζόν κ να δω τί θα προλάβω να πρωτοδώ και πότε :eusa_think::blush:

http://www.greektube.org/content/blogsection/0/165/

kimoula
11-10-08, 23:27
Ειδα απο ένα πενταλεπτο απο τηνκαθε μια μηπως με τραβηξει κατι....
μπααααα.... λίγο μου αρεσε Οι ατρόμητοι και αυτό μόνο για τον Καφετζοπουλο...

Το χειροτερο μου η Παπουτσάκη....τετοιο γελιο ουτε η Μπεζεντάκου....δεν εχω δει χειροτερο παιξιμο ever

Η πολυκατοικία μου βγαζει ένα νοικοκυριστικο μικροαστισμό και το βαριέμαι.....

Μονο X Factor βλεπω τελικά και το Gossip Girl στο Σταρ που μου αρεσει πολύυυυυυ :yahoo:

freddaras
11-10-08, 23:34
Ειδα απο ένα πενταλεπτο απο τηνκαθε μια μηπως με τραβηξει κατι....
μπααααα.... λίγο μου αρεσε Οι ατρόμητοι και αυτό μόνο για τον Καφετζοπουλο...

Το χειροτερο μου η Παπουτσάκη....τετοιο γελιο ουτε η Μπεζεντάκου....δεν εχω δει χειροτερο παιξιμο ever

Η πολυκατοικία μου βγαζει ένα νοικοκυριστικο μικροαστισμό και το βαριέμαι.....

Μονο X Factor βλεπω τελικά και το Gossip Girl στο Σταρ που μου αρεσει πολύυυυυυ :yahoo:

κιμουλα η παπουτσακη ειναι πραγματικα για γέλιο συμφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!
απαραδεκτη τελειως...........
ελπιζω να το διορθώσουν στην συνεχεια αν και δεν το βλεπω..................

δεν μπορει να φτασει την αλικη ουτε καν στο 1 χιλιοστό....
πραγματικα ερασιτέχνης ηθοποιος θα επαιζε καλυτερα............
αλλα οπως ειπα και πιο πανω δεν φταιει μονο αυτη....
το συνολο ειναι ΟΛΟ λαθος για μενα..........
ας αφησουν την βουγιουκλακη εκει που ειναι.......
μας αρεσει δεν μας αρεσει ηταν μια και μοναδικη.......σε αυτο που εκανε...........
δεν υπαρχει αλλη σαν και αυτην...ουτε και για σηριαλ.....

για την πολυκατοικία λιγο που το πετυχα....
αφορητη βαρεμαρα............:shokk:

ringo
12-10-08, 12:01
Εμενα μαρεσε η πολυκατοικια , νταξ δεν ειναι και για οσκαρ αλλα το βλεπω ευχαριστα.
Καλα ο μπεζος ειναι η καλυτερη σειρα και φετος, ο λακης ο γλυκουλης θα τον χτυπησει γερα τον λακη τον σαχλουλη (λαζοπουλος).

Γενικα βλεπω πολυ μεγκα, εχω και 3-4 σειρες του αντεννα γραμμενες στο ντιβιντι αλλα δεν τις ειδα ακομα.

Α, και το L.A.P.D αν και δεν ξεκινησε σουπερ πιστευω θα εχει καλο γελιο στην συνεχεια.

Phaedra
12-10-08, 20:19
Εμενα μαρεσε η πολυκατοικια , νταξ δεν ειναι και για οσκαρ αλλα το βλεπω ευχαριστα.
Καλα ο μπεζος ειναι η καλυτερη σειρα και φετος, ο λακης ο γλυκουλης θα τον χτυπησει γερα τον λακη τον σαχλουλη (λαζοπουλος).

Γενικα βλεπω πολυ μεγκα, εχω και 3-4 σειρες του αντεννα γραμμενες στο ντιβιντι αλλα δεν τις ειδα ακομα.

Α, και το L.A.P.D αν και δεν ξεκινησε σουπερ πιστευω θα εχει καλο γελιο στην συνεχεια.

Κι εγώ αυτό εννοώ, δεν έριξα το τρελό γέλιο αλλά το βλέπω πολύ άνετα. Και το team των ηθοποιών μ`αρέσει πολύ, αν εξαιρέσεις αυτή τη χαζοξανθιά.

Το Mega σαφώς ανώτερο και φέτος έχω την εντύπωση, αν κ ο Alpha κάνει κάτι επίσης... :eusa_think:

ringo
13-10-08, 13:35
Κι εγώ αυτό εννοώ, δεν έριξα το τρελό γέλιο αλλά το βλέπω πολύ άνετα. Και το team των ηθοποιών μ`αρέσει πολύ, αν εξαιρέσεις αυτή τη χαζοξανθιά.

Το Mega σαφώς ανώτερο και φέτος έχω την εντύπωση, αν κ ο Alpha κάνει κάτι επίσης... :eusa_think:

Ναι ε? Εγω βασικα νομιζω πως τα ποδια της παιζουν εξαιρετικα :tongue:

Phaedra
13-10-08, 22:24
Ναι ε? Εγω βασικα νομιζω πως τα ποδια της παιζουν εξαιρετικα :tongue:

..στα λόγια μου έρχεσαι :roffl:

ringo
14-10-08, 20:29
Εχθες ηταν για οσκαρ... τα ποδια της. Εκπληκτικη ερμηνεια !:tongue:

ANDU
16-10-08, 00:37
χαλια και το πρωτοτυπο (βουγιουκλο), οταν βλεπω ταινιες της αλλαζω καναλι..ηθοποιος δεν ηταν αλλα μίμος, χαλια και το αντιγραφο που δεν της μοιαζει κιολας καθολου εμφανισιακα. Η ΜΠΗΛΙΩ ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΑΛΙΚΗ και χωρις να ειναι ηθοποιος!

marilenaz
16-10-08, 17:09
Εγώ την Βουγιουκλάκη την λάτρευα και για το κέφι της,την τσαχπινιά της,την δροσιά που έβγαζε,και το μπρίο της :heart:Κρίμα που δεν βρήκαν κάποια να την εκπροσωπήσει επάξια.Αραγε ποια ηθοποιός θα μπορούσε να την παίξει από τις υπαρχουσες;Ti λες μπουμπούκα που σε πολλά συμφωνούμε;:smile

boubouka
17-10-08, 00:59
Εγώ την Βουγιουκλάκη την λάτρευα και για το κέφι της,την τσαχπινιά της,την δροσιά που έβγαζε,και το μπρίο της :heart:Κρίμα που δεν βρήκαν κάποια να την εκπροσωπήσει επάξια.Αραγε ποια ηθοποιός θα μπορούσε να την παίξει από τις υπαρχουσες;Ti λες μπουμπούκα που σε πολλά συμφωνούμε;:smile


Δεν το έχω δει. Αρνούμαι να δω κάποιαν αγγούρω να παίζει την Βουγιουκλάκη. Η Βουγιουκλάκη ήταν ναζιάρα, θηλυκό 100%. Μόνο την Καλομοίρα θα έβλεπα σ'αυτο τον ρόλο. Οχι ως Βουγιουκλάκη γυναίκα, αλλά σαν αντίγραφο των ρόλων της. Η Αλίκη στην πραγματικότητα ήταν δυναμική, γυναίκα αντράκι.

Φυσικά συμφωνώ με τα παραπάνω δικά σου πέρα ως πέρα. Μεγάλωσα με Αλίκη, ήταν η αγαπημένη μου ηθοποιος μαζί με την Καρέζη και την Βλαχοπούλου. Δεν νομίζω πως υπήρχε κοριτσάκι που δεν την λάτρευε.


Νομίζω οτι η Δεληκούρα θα ήταν μια καλή επιλογή. Αρκετά στρίγγλα να παίξει Αλίκη στην αληθινή της ζωή, και αρκετά καλή ηθοποιος να κάνει την γατούλα σαν ρόλο.

kimoula
17-10-08, 01:31
εγω εγω...οταν ημουν κοριτσάκι δεν μου αρεσε καθόλου η Βουγιουκλάκη, νευρική κριση παθαινα, αλλά ούτε και η Καρέζη μου άρεσε τότε..... Η Βλαχοπουλου ναι, και η Λασκαρη, η Ζωζώ, η Μαρθα Καραγιάννη.

ΜΑΡΚΟΣ
17-10-08, 01:35
Μόνο κοριτσάκι????:blush:Κι εμείς τα...αγοράκια που την λατρεύαμε και βλέπουμε τις ταινίες της εκατό φορές?Στο ξύλο βγήκε από τον παράδεισο,στον...Πίπη,και στους Φουρτουνάκηδες και ΒΡΟΝΤΑΚΗΔΕΣ,ΔΕΝ νομίζω να ξαναβγεί τέτοια ερμηνεία ΚΑΙ τραγούδι από γυναίκα!!Εγω είμαι ΚΑΡΑφαν της!!!Τωρα την σειρα δεν την είδα μια ςκαι δεν βλέπω τηλεόραση,αλλα η παπουτσάκη με ΤΙΠΟΤΑ δεν φέρνει προς αυτό το αέρινο πλασματάκι.....Ούτε η Καλομοίρα για μένα...βασανίζω το μυαλό μου και δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια νέα ηθοποιό με το σκέρτσο και το νάζι της...ΑΧ!:sorry::cloud:Μετά μόνο την Λάσκαρη για το σώμα της .Η Βλαχοπούλου είναι σε άλλη κατηγορία μόνη της....

ringo
17-10-08, 14:13
Εγω θα εβαζα ανετα την Σακκα στο ρολο της.

Ειναι κοντουλα, ομορφουλα, ναζιαρα και πολυυυυυυυυυυυυυυυυ καλυτερη ηθοποιος απο την παπουτσακη.

piscesau2000
17-10-08, 16:10
Εγω θα εβαζα ανετα την Σακκα στο ρολο της.

Ειναι κοντουλα, ομορφουλα, ναζιαρα και πολυυυυυυυυυυυυυυυυ καλυτερη ηθοποιος απο την παπουτσακη.

simfono kai ego oti tha tis tairiase pio polu o rolos! i papoutsaki den mou aresei katholou!

ANDU
17-10-08, 17:31
Μόνο κοριτσάκι????:blush:Κι εμείς τα...αγοράκια που την λατρεύαμε και βλέπουμε τις ταινίες της εκατό φορές?Στο ξύλο βγήκε από τον παράδεισο,στον...Πίπη,και στους Φουρτουνάκηδες και ΒΡΟΝΤΑΚΗΔΕΣ,ΔΕΝ νομίζω να ξαναβγεί τέτοια ερμηνεία ΚΑΙ τραγούδι από γυναίκα!!Εγω είμαι ΚΑΡΑφαν της!!!
ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΟ κι ο Μαρκος!
θα παιθανω στα γελια δεν μπορω να διαβαζω τετοια!
καλα και μονο ο τιτλος του βιβλιου ειναι για γελια. ''Εχω ενα μυστικο'' και ενα κρυφο λογαριασμο στην Ελβετια σαν τον Εφραιμ!!

Phaedra
18-10-08, 04:43
Εγω θα εβαζα ανετα την Σακκα στο ρολο της.

Ειναι κοντουλα, ομορφουλα, ναζιαρα και πολυυυυυυυυυυυυυυυυ καλυτερη ηθοποιος απο την παπουτσακη.


Μπράβο βρε συ Ρίνγκο που το σκέφτηκες...:chap: Ούτε που μου είχε περάσει απ`το μυαλό αυτή η ηθοποιός, όντως θα της πήγαινε πολύ περισσότερο. :wink:

ringo
18-10-08, 13:20
Μπράβο βρε συ Ρίνγκο που το σκέφτηκες...:chap: Ούτε που μου είχε περάσει απ`το μυαλό αυτή η ηθοποιός, όντως θα της πήγαινε πολύ περισσότερο. :wink:
AΓΑΠΩ ΣΑΚΚΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΥΠΟΥΛΙΑ! ΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ! :tongue::tongue::tongue:

Phaedra
18-10-08, 18:05
Ε τώρα μη συγκρίνεις τη Σακκά με τη Μακρυπούλια... η δεύτερη κατά τη γνώμη μου είναι κλάσεις ανώτερη εμφανισιακά :wink:

freddaras
18-10-08, 23:53
ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΟ κι ο Μαρκος!
θα παιθανω στα γελια δεν μπορω να διαβαζω τετοια!
καλα και μονο ο τιτλος του βιβλιου ειναι για γελια. ''Εχω ενα μυστικο'' και ενα κρυφο λογαριασμο στην Ελβετια σαν τον Εφραιμ!!

:roffl::roffl::roffl:

το ολο θεμα πραγματικα ειναι για γελια....
για μενα ειναι αδιανόητο ενας γιος να κανει σηριαλ και βιβλιο τα γκομενικα και προσωπικά της διάσημης πεθαμένης μανας του μονο και μονο για να τα κονομησει.......

και να ηταν μονο αυτο.....το σηριαλ πραγματικα ειναι απαραδεκτο......
η παπουτσακη ηταν ακομη πιο χαλια στο δευτερο επεισόδιο ....
τραγωδία κανονικη.........
μου αρεσει που διαβαζω συνεντεύξεις της ιδιας(και οχι μονο) για το ποσο αδικες ειναι οι επιθεσεις που τρωνε για το σηριαλ και ειδικα για τον γιαννακη που με τοσο πόνο και ίδρωτα εγραψε αυτο το βιβλιο....και με τοση αγαπη.......:roffl::roffl:

αυτα ειναι καραγκιοζλίκια.......
το απολυτο ξεπουλημα.........
ολα για τα λεφτα........
και να ηταν και το αποτελεσμα καλο.....???
αστα να πανε.........
θα τα βλεπει ολα αυτα η αλικη απο "ψηλα" και θα τραβαει τα μαλλια της......:tongue:

freddaras
01-11-08, 04:45
τι λεει διορθώθηκε καθολου η παπουτσακη....????
:tongue:

black_cat
01-11-08, 12:52
τι λεει διορθώθηκε καθολου η παπουτσακη....????
:tongue:
:lips::lips::lips::lips::lips::lips:
Δεν θα μιλήσω,δεν θα μιλήσω,δεν θα μιλήσω!!!

freddaras
01-11-08, 16:08
:lips::lips::lips::lips::lips::lips:
Δεν θα μιλήσω,δεν θα μιλήσω,δεν θα μιλήσω!!!

:roffl::roffl::roffl:

freddaras
02-11-08, 21:56
ειδα σημερα το 3ο και 4ο επεισόδιο......χμμμμ

υπαρχει μια βελτίωση....κατι παει να κανει η παπουτσακη τωρα..........οχι βεβαια θαυματα...αλλα σε σχεση με τα πρωτα επειδοδια ειναι σαφως καλυτερη.....

αυτος που παιζει τον παπαμιχαηλ πως σας φανηκε....??
(δεν θυμαμαι πως τον λενε τον εχω δει ομως σε πολλες σειρες......).....
νομιζω οτι παιζει πολυ καλα......

καλα η καρεζη με την βουγιουκλακη ηταν τοσο κολλητές......φιλες απο τοσο μικρες.....??
δεν το ηξερα αυτο......

freddaras
02-11-08, 23:37
http://3.bp.blogspot.com/_Kt0LffIWdUg/SQjLiy85-UI/AAAAAAAAAMA/1RcwOyGhCYg/s1600/2598ie2.jpg

Αν δεν ανέβουν τα νούμερα το σήριαλ θα κοπεί νωρίτερα! Αυτή είναι η είδηση που κυκλοφορεί πλέον στο κανάλι της Κάντζας. Για την ακρίβεια, ο αρχικός προγραμματισμός ήταν για 25 επεισόδια, αλλά σε περίπτωση που η Αλίκη Βασιλάκη δεν μπορέσει να συγκινήσει το κοινό, το Έχω να μυστικό θα ολοκληρωθεί στις 15 προβολές! Αλήθεια, πως έχει πάρει τα νέα η Κατερίνα;
http://greekcelebrity.blogspot.com/2008/10/blog-post_29.html

κουκλα παντως η κατερινα στην photo.....:tongue:

Marietta
03-11-08, 11:48
Ο Alpha έστειλε δελτίο τύπου με το οποίο διέψευσε τις φήμες για μείωση των επεισοδίων!Η σειρά θα ολοκληρωθεί σε 30 επεισόδια ,όπως είχε προγραμματιστεί απο την αρχή!Όι αλλαγές αφορούν μόνο στο σενάριο ,θα προστεθούν κάποιες πιο τολμηρές σκηνές ώστε να κεντρίσουν το ενδιαφέρων των τηλεθεατών!:wink:
Για να τσιμπίσουν νουμεράκια θα μετατρέψουν μια βιογραφική σειρά σε soft τσοντούλα!:roffl:



Κατ εμέ σ αυτή τη σειρά έχουν μαζέψει όλους τους ατάλαντους ,ο ένας είναι χειρότερος απο τον άλλον,τόσα πολλά αγγούρια μαζεμένα δεν έχω δει ούτε στους πάγκους της λαϊκής!:tongue:
Ο Παπαμιχαήλ (Αλέξανδρος Μπουρδούμης) παίζει ελαφρώς πιο φυσικά απο τους υπόλοιπους αλλά με χαλάει πολύ η φάτσα του!:tongue:

ringo
03-11-08, 13:53
Mονο ο Κιμουλης αξιζε απο ολο το καστ :tongue:

freddaras
08-11-08, 00:07
Mονο ο Κιμουλης αξιζε απο ολο το καστ :tongue:
βασικα εγω γιατι βλεπω οτι η παπουτσακη εχει αρχισει λιγο να βελτιώνεται....(τουλάχιστον το προσπαθει πολυ.....)...
τελος παντων σε σχεση με τα πρωτα επεισόδια οπου ηταν Α Θ Λ Ι Α τελείως...τωρα κατι γινεται........
ο κιμουλης οτι και να παιξει ειναι κορυφη........αυτο δεδομενο....:smile
το παιδι που παιζει τον παπαμιχαηλ ειναι πολυ καλος παντως.........

θα δουμε τι θα γινει στην συνεχεία.....
εγω παντως αρχισα να το βλεπω.....:tongue:

ringo
08-11-08, 19:50
Ειδα μονο τα δυο πρωτα και μετα το εκοψα... δεν μου αρεσει γενικα η σειρα.

Marietta
19-11-08, 00:54
"Παρακαλώ, ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα"!

http://media2.feed.gr/filesystem/images/20081014/engine/assets_LARGE_t_1401_1569856_type11620.jpg
Λοιπόν, 18/11/2008

Αγαπημένε μου Σωτήρη,

«Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα» θα λένε στο τέλος εκεί στο «Έχω ένα μυστικό», αφού τα χαμηλά νούμερα έφεραν και τις πρώτες αποχωρήσεις. Ήδη, την προηγούμενη εβδομάδα απέλυσαν τη σκηνοθέτιδα της σειράς, Ρέινα Εσκενάζυ, ενώ παραιτήθηκαν η Βίκυ Παπαδοπούλου και η Μαρκέλλα Γιαννάτου. Η πρώτη υποδύεται στη σειρά την κολλητή φίλη της Αλίκης Βουγιουκλάκη, που σημαίνει ότι μετά την αποχώρηση της η Κατερίνα Παπουτσάκη, θα μείνει μόνη κι έρμη χωρίς κολλητή.

Η δεύτερη είναι λίγο πιο σημαντική απώλεια, αφού η Γιαννάτου υποδύεται την Τζένη Καρέζη. Μη μου πεις ότι δεν το είχες καταλάβει τόσο καιρό ότι η μελαχρινή κοπέλα με τα μαύρα σαν ελιά μάτια είναι η Καρέζη; Και μόνο από τα μάτια θα έπρεπε να το είχες καταλάβει. Εκτός κι αν εκεί στην παραγωγή είχαν σκοπό να της βάλουν φακούς επαφής μαζί με την περούκα της Παπουτσάκη. Τέλος πάντων, αυτές είναι οι πρώτες απώλειες και όπως λέγεται θα ακολουθήσουν κι άλλες.

Για να κόψουν τη σειρά, προς το παρόν δεν το σκέφτονται, γι’ αυτό και πήραν τον Σταύρο Μαρκίδη στη θέση της απολυμένης Εσκενάζυ. Και δεν τους έφταναν οι απώλειες, έχουν και την άρνηση διάφορων γνωστών ονομάτων να παίξουν στη σειρά. Πρώτος και καλύτερος ο Κώστας Σπυρόπουλος, τον οποίον (άκουσον άκουσον) ήθελαν να υποδυθεί τον Μάριο Πλωρίτη. Με το μπαρδόν, αλλά το σκέφτηκαν πολύ αυτό; Εννοείται ότι ο ηθοποιός αρνήθηκε αμέσως και κάθε φορά που τον πλησιάζουν, εκείνος τους κάνει «τζουζ»!


Με σκηνοθέτη τον Στράτο Μαρκίδη τα αγοράκια κάθε Τετάρτη θα κάνουν πάρτυ ,αφού ο συγκεκριμένος σκηνοθέτης φημίζεται για τις τολμηρές ερωτικές σκηνές!!:tongue:

ANDU
19-11-08, 01:26
ο Μπουρδουμης καλα παιζει αλλα δεν ειναι φατσα αυτη για παπαμηχαηλ! Δεν βλεπεται κι απορω που επιμενουν σε αυτη την παρωδια! Αλλο που βρηκαν μια Κ. Καραμπετη να παιξει την Λαμπετη η οποια ειναι ισαξια και ισως ακομη καλυτερη της Λαμπετη. Ο Χορν ηταν αποτυχια δεν υπαρχει ηθοποιος που θα μπορουσε να παιξει αυτο τον ρολο! Γενικα αυτα ειναι ρολοι αυτκτονιας και επρεπε κανενας να μη δεχτει να παιξει!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΕΖΗ ΠΑΝΤΑ ΞΑΝΘΙΑ ΗΤΑΝ!
Υ.Γ ο Στρατος Μαρκιδης κι οχι Σταυρος...τετοιο σκηνοθετη δεν ξερω!

Phaedra
19-11-08, 19:05
Υ.Γ ο Στρατος Μαρκιδης κι οχι Σταυρος...τετοιο σκηνοθετη δεν ξερω!

Εγώ επειδή δεν τον έχω ακουστά, απ`όλο το κείμενο αυτή η απορία μου έμεινε, αν τον λένε Σταύρο ή Στράτο .. :eusa_think: :roffl:

freddaras
22-11-08, 23:58
απο το κακο στο χειροτερο το "εχω ενα μυστικο" τελικα.....
τζαμπα τα καλα λογια που ειπα.......

thlon_et_temnon
24-12-08, 15:21
Επειδη ο Θεμος στο ΟΛΑ δεν μας εδιξε κανενα "καλο-κουλο" απο το προτελευταιο επεισοδιο του Εχω Ενα Μυστικο (π.χ. δεν εδειξε το εσωτερικου του σπιτιου του 1950 με χωνευτες πριζες σουκο και διακοπτες Legrand στους τοιχους), ειπα να περιγραψω εγω το "τι ειδα" στο τελευταιο επεισοδιο:

1ον Ειδα το αυτοκινητο του "αμερικανου φιλου" της Αλικης, ενα κλασσικο κοκκινο Μπουικ μοντελο του '55 ΜΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΕΛΩΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ

2ον Ειδα στο νεοκλασσικο που χορευαν η Αλικη κι ο Αμερικανος υπο τη συνοδεια οργανων εγχορδων, το ταβανι να το στολιζει ενας πολυελαιος, αλλα στην ακρη του δωματιου ΚΑΙ ΛΑΜΠΕΣ ΑΛΟΓΟΝΟΥ!

3ον Επισης ειδα ενα τηλεφωνο, της εποχης, ... ΜΕ ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΛΩΔΙΟ!!!!!

4ον Ξαναειδα σε αλλο σπιτι αυτη τη φορα διακοπτες χωνευτους Legrand ή εστω τυπου Legrand

5ον Ξαναειδα τα αιρκοντισιον στους τοιχους (καλυμμενα με ναυλον για να μην χτυπανε στο ματι)

6ον Ειδα την Αλικη στην Ακροπολη και φοντο τον Υμηττο ΠΗΧΤΡΑ ΣΤΙΣ ΚΕΡΑΙΕΣ των τηλεπτικων και ραδιοφωνικων καναλιων!

freddaras
24-12-08, 23:19
Επειδη ο Θεμος στο ΟΛΑ δεν μας εδιξε κανενα "καλο-κουλο" απο το προτελευταιο επεισοδιο του Εχω Ενα Μυστικο (π.χ. δεν εδειξε το εσωτερικου του σπιτιου του 1950 με χωνευτες πριζες σουκο και διακοπτες Legrand στους τοιχους), ειπα να περιγραψω εγω το "τι ειδα" στο τελευταιο επεισοδιο:

1ον Ειδα το αυτοκινητο του "αμερικανου φιλου" της Αλικης, ενα κλασσικο κοκκινο Μπουικ μοντελο του '55 ΜΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΕΛΩΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ

2ον Ειδα στο νεοκλασσικο που χορευαν η Αλικη κι ο Αμερικανος υπο τη συνοδεια οργανων εγχορδων, το ταβανι να το στολιζει ενας πολυελαιος, αλλα στην ακρη του δωματιου ΚΑΙ ΛΑΜΠΕΣ ΑΛΟΓΟΝΟΥ!

3ον Επισης ειδα ενα τηλεφωνο, της εποχης, ... ΜΕ ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΛΩΔΙΟ!!!!!

4ον Ξαναειδα σε αλλο σπιτι αυτη τη φορα διακοπτες χωνευτους Legrand ή εστω τυπου Legrand

5ον Ξαναειδα τα αιρκοντισιον στους τοιχους (καλυμμενα με ναυλον για να μην χτυπανε στο ματι)

6ον Ειδα την Αλικη στην Ακροπολη και φοντο τον Υμηττο ΠΗΧΤΡΑ ΣΤΙΣ ΚΕΡΑΙΕΣ των τηλεπτικων και ραδιοφωνικων καναλιων!

:roffl::roffl::roffl:

thlon_et_temnon
02-04-09, 15:25
οργιασε παλι ο σκηνοθετης στο χτεσινο επεισοδιο του "Εχω ενα νηστικο"
Τι ειδαμε χτες:
Ειδαμε την Αλικη να επιλεγει πριζες ΣΟΥΚΟ για το νεο σπιτι της (αυτο στη Στησιχορου εννοειται...), ενω εκεινη την εποχη ως πριζες με γειωση χρησιμοποιουσαν τις τριπολικες
Ειδαμε στο σπιτι του Νασου Βοτση, παλι κρυφους φωτισμους...
Ειδαμε την "Αλικη στο Ναυτικο να γυριζεται στο αντιτορπιλλικο "Βελος" αντι στο Α/Τ "Αετος" Θα μου πειτε μονο το "Βελος" ειναι διαθεσιμο το 2009 μιας κι εγινε ναυτικο μουσειο στο Τροκαντερο, ενω το "Αετος" το πηραν πισω οι Αμερικανοι (ισως για να το χρησιμοποιησουν παλι σε κανενα πειραμα της Φιλαδελεφειας...)
Ειδαμε την Αλικη να κουβαλαει μια αδεια βαλιτσα και και να την κουναει τοσο ατσαλα που φαινοταν οτι ηταν αδεια...
Παραβλεπω το γεγονος οτι στην ταινια η Αλικη κρυφτηκε σε βαρκα ενω χτες την εδειξε να κρυβεται σε μια καταπακτη... (θα μου πειτε που να βρεθουν βαρκες σε πλοιο μουσειο...)
Ειδαμε τον Παπαμιχαηλ ενω στην ταινια ηταν ΔΟΚΙΜΟΣ Πολεμικου Ναυτικου, χτες να φοραει στολη Ανθυποπλοιαρχου του Εμπορικου Ναυτικου
Ειδαμε τον Διαδοχο Κων/νο να φοραει ενα "ζιβαγκο" εν ετει 1960 ενω αυτο εγινε της μοδας μετα το 1965 οταν προβληθηκε ο "Δοκτωρ Ζιβαγκο"
Μη σας πω οτι ειδαμε ΠΑΛΙ τους ιδιους κομπαρσους να τρεχουν να δουν την Αλικη, οπως μερικα επεισοδια πριν... Τελικα αυτοι δεν ειναι κομπαρσοι... "Groupies" της Αλικης ειναι...

maria_melenia
02-04-09, 16:03
οργιασε παλι ο σκηνοθετης στο χτεσινο επεισοδιο του "Εχω ενα νηστικο"
Τι ειδαμε χτες:
Ειδαμε την Αλικη να επιλεγει πριζες ΣΟΥΚΟ για το νεο σπιτι της (αυτο στη Στησιχορου εννοειται...), ενω εκεινη την εποχη ως πριζες με γειωση χρησιμοποιουσαν τις τριπολικες
Ειδαμε στο σπιτι του Νασου Βοτση, παλι κρυφους φωτισμους...
Ειδαμε την "Αλικη στο Ναυτικο να γυριζεται στο αντιτορπιλλικο "Βελος" αντι στο Α/Τ "Αετος" Θα μου πειτε μονο το "Βελος" ειναι διαθεσιμο το 2009 μιας κι εγινε ναυτικο μουσειο στο Τροκαντερο, ενω το "Αετος" το πηραν πισω οι Αμερικανοι (ισως για να το χρησιμοποιησουν παλι σε κανενα πειραμα της Φιλαδελεφειας...)
Ειδαμε την Αλικη να κουβαλαει μια αδεια βαλιτσα και και να την κουναει τοσο ατσαλα που φαινοταν οτι ηταν αδεια...
Παραβλεπω το γεγονος οτι στην ταινια η Αλικη κρυφτηκε σε βαρκα ενω χτες την εδειξε να κρυβεται σε μια καταπακτη... (θα μου πειτε που να βρεθουν βαρκες σε πλοιο μουσειο...)
Ειδαμε τον Παπαμιχαηλ ενω στην ταινια ηταν ΔΟΚΙΜΟΣ Πολεμικου Ναυτικου, χτες να φοραει στολη Ανθυποπλοιαρχου του Εμπορικου Ναυτικου
Ειδαμε τον Διαδοχο Κων/νο να φοραει ενα "ζιβαγκο" εν ετει 1960 ενω αυτο εγινε της μοδας μετα το 1965 οταν προβληθηκε ο "Δοκτωρ Ζιβαγκο"
Μη σας πω οτι ειδαμε ΠΑΛΙ τους ιδιους κομπαρσους να τρεχουν να δουν την Αλικη, οπως μερικα επεισοδια πριν... Τελικα αυτοι δεν ειναι κομπαρσοι... "Groupies" της Αλικης ειναι...

:roffl::roffl::roffl:

freddaras
02-04-09, 23:53
παντως η παπουτσακη εστρωσε λιγο που την ειδα....
σε μερικες φασεις μοιαζει με την βουγιουκλακη.....αρκετα....

και το ξανθο της πηγε πολυ.....:smile

Phaedra
03-04-09, 20:53
Η αλήθεια είναι πως κι εγώ την προτιμώ κάπως ξανθιά.. :eusa_think:
Αλλά πιστεύω πως στο λίγο λιγότερο ξανθό :tongue: θα ήταν καλύτερη ... :smile

thlon_et_temnon
26-04-09, 03:56
τι ειδαμε χτες βραδυ στο νεο επεισοδιο του εχω ενα νηστικο:

-ειδαμε τον Δημητρη να οδηγει μια Σιτροεν "βατραχο" μοντελο του '70 το ...1965
-ειδαμε την Αλικη μολις βγηκε απο το θεατρο να δινει το κλειδι του αυτοκινητου της στον Δημητρη για να οδηγησει αυτος ενω στο αμαξι ΔΕΝ τους περιμενε ο σωφερ της
-ειδαμε 3 εφημεριδες σε κοντινο πλανο να εχουν στο μεσον της σελιδας τους αρθρα για το γαμο Αλικης-Δημητρη ΕΝΩ ΤΑ ΓΥΡΩ αρθρα ηταν ΟΛΟΙΔΙΑ!!!!!
-επισης τα αρθρα στις εφημεριδες ηταν ΣΕ ΑΨΟΓΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ!!!!!
-φυσικα ξαναειδαμε τους ιδιους κομπαρσους να βρισκονται στα ιδια μερη σε διαφορετικες μερες

freddaras
27-04-09, 01:31
τα εχουν κανει πραγματικα "φουτανα" με αυτο το σηριαλ......

thlon_et_temnon
10-05-09, 18:07
Στο χτεσινο επεισοδιο του "Εχω ενα μυστικο" δεν ειδαμε πολλα κουλα...
Ειδαμε εν ετει 1965 ενα αυτοκινητο με πινακιδα ΑΕ 7823 ενω οι συνδυασμοι 2 γραμματων με 4 νουμερα καθιερωθηκαν αργοτερα
Ειδαμε πλανα του Πυργου Αθηνων της Μεσογειων εν ετει 1967 ενω οι ουρανοξυστες ολοκληρωθηκαν καπου το 1972
Ειδαμε την Αλικη ουσα γκαστρωμενη να γυριζει μια σκηνη απο τη "Δασκαλα με τα ξανθα μαλλια" οπου την κυνηγουν οι γερμανοι στους αγρους (ενω η ταινια δεν ειχε τετοια σκηνη), αυτη να πεφτει, να ματωνει και ο Φινος που ηταν διπλα στην καμερα να τρεχει να τη βοηθησει... Καλα ως εδω... Αποριες: ο Φινος καλεσε για βοηθεια και καποιον "Αριστειδη" που ηταν στην καμερα εννοωντας τον Αριστειδη Καρυδη Φουκς, ενω στη συγκεκριμενη ταινια διευθυντης φωτογραφιας ηταν ο Γιωργος Αρβανιτης... Απορια#2: Ο σκηνοθετης ο Ντινος Δημοπουλος που ηταν στη σκηνη? Δεν νοιαστηκε καθολου?
"Λεπτομερειες" θα μου πειτε, αλλα ΝΑ γιατι πατωνει απο τηλεθεαση το σηριαλ και ο ΑΛΦΑ σπευδει να το ολοκληρωσει τον Μαιο και σε ενα επεισοδιο στριμωξαν 3μισι χρονια απο τη ζωη της (1965-68)
Παντως ο Γιαννακης χτες εδωσε τα ρεστα του! Παρουσιασε τον πατερα του, Δημητρη ως μεθυσο, που ζηλευε την Αλικη για την επιτυχια της και την εδερνε!

thlon_et_temnon
24-05-09, 02:40
Νομιζατε οτι θα σας αφηνα χωρις "κουλα" απο το αποψινο επεισοδιο?
Αμ δε!
Τι ειδαμε λοιπον κι αποψε:
Ειδαμε την Αλικη να νανουριζει ενα μωρο (υποτιθεται τον νεογεννητο Γιαννη) το οποιο ειχε στο στομα του μια πιπιλα ΠΟΛΥ ΜΟΝΤΕΡΝΑ απο αυτες της "Κικο" (πως λεγονται) με αεροδυναμικο σχημα σουπερ γουαου κι αυτο εν ετει 1969, πριν 40 χρονια ακριβως!
Ειδαμε ΤΗΝ ΙΔΙΑ εφημεριδα που περιγραφω σε προηγουμενο ποστ μου η οποια ειχε στη μεση αρθρο για τη γεννηση και γυρω γυρω τις παλιες ειδησεις του 1965...
Ειδαμε για μια ακομη φορα τους ιδιους κομπαρσους στο ιδιο καφενειο σε διαφορετικες χρονικες στιγμες!
Ειδαμε εν ετει 1974 (τοτε γυριστηκε το "Εραστες του ονειρου") το σπιτι της Αλικης να εχει κουφωματα αλουμινιου (παντα προτοπορα η Αλικη! χεχεχε!)