apiastos.gr O χορηγός του periland.gr
Μπείτε στο site
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11
  1. #1
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335

    Thumbs up Ο Φαμπιο Καναβαρο βραβευτηκε απο ΜΟΝΙΚΑ ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ

    Ο Φάμπιο Κανα βάρο επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και ανακηρύχθηκε παίκτης της χρονιάς για το 2006 κατακτώντας τη Χρυσή Μπάλα από το γαλλικό περιοδικό France Football.

    O αρχηγός της Παγκόσμιας Πρωταθλήτριας Ιταλίας ξεπέρασε τον συμπαίκτη του στη σκουάντρα ατζούρα Τζιανλουίτζι Μπουφόν καθώς συγκέντρωσε 173 ψήφους έναντι 124, ενώ τρίτος αναδείχθηκε ο Τιερί Ανρί ο φιναλίστ του τελικού του Βερολίνου. Ο Καναβάρο διαδέχεται τον Ροναλντίνιο στη κορυφή και γίνεται ο τρίτος αμυντικός που κερδίζει τη συγκεκριμένη διάκριση μετά τον Φραντς Μπεκενμπάουερ και τον Ματίας Ζάμερ. Ο νικητής των δύο προηγούμενων ψηφοφοριών, Ροναλντίνιο, ακολούθησε στην τέταρτη θέση με 73, παρότι κατέκτησε το Τσάμπιονς Λιγκ και το πρωτάθλημα Ισπανίας με τη Μπαρτσελόνα. «Πλήρωσε» όμως τη μετριότατη παρουσία της εθνικής Βραζιλίας στο μουντιάλ της Γερμανίας.
    «Φυσικά θα πάρω το τρόπαιο μαζί μου στη Μαδρίτη, αλλά θα ήθελα να το πάω και στο Τορίνο. Η σεζόν που έκανα με τη φανέλα της Γιουβέντους ήταν εκπληκτική. Επαιξα 37 ματς και πέτυχα 4 γκολ, όλα καθοριστικής σημασίας. Πάντως, θεωρώ ότι στη βράβευσή μου το μεγαλύτερο ρόλο έπαιξε η κατάκτηση του παγκοσμίου κυπέλλου. Χάρη στους συμπαίκτες μου κατάφερα να δείξω τα προσόντα μου μέσα στο γήπεδο. Ετσι, θέλω να ευχαριστήσω τους συμπαίκτες μου τόσο στη Γιούβε όσο και στην εθνική. Επίσης, δεν ξεχνώ και τη Νάπολη, που είναι μια πολύ ιδιαίτερη πόλη για μένα. Εκεί μεγάλωσα και έμαθα ποδόσφαιρο. Θα ήθελα να πάρω το τρόπαιο και να το δείξω στα μικρά παιδιά, που ζούνε αρκετά δύσκολα εκεί» είπε ο κορυφαίος ποδοσφαιριστής της Ευρώπης για το 2006. Κι όσο για τον... συνειρμό Μαραντόνα-Καναβάρο-Νάπολι, απάντησε χωρίς δισταγμό: «Είμαι υπερήφανος για τη Νάπολη που κέρδισα αυτό το βραβείο. Ομως, σ΄αυτήν την πόλη ούτε που... πλησιάζω σε δημοτικότητα τον Μαραντόνα!». Επίσης, ο Καναβάρο απάντησε και σε ερώτηση που αφορούσε τις δικές του προτιμήσεις για τον κορυφαίο της χρονιάς: «Θα ψήφιζα ανεπιφύλακτα τον Μπουφόν, έναν φίλο, ένα φαινόμενο. Ο Τζίτζι δεν μπαίνει απλώς στην κατηγορία των τερματοφυλάκων. Είναι άλλη κλάση. Μετά, θα ψηφίζα τον Ανρί και τον Πίρλο».
    Είναι ο πέμπτος Ιταλός ποδοσφαιριστής που βραβεύεται με τη «Χρυσή Μπάλα», βαδίζοντας στο δρόμο που χάραξε πρώτος-πρώτος ο Ομάρ Σίβορι της Γιουβέντους το 1961 και μετά ο Τζιάνι Ριβέρα της Μίλαν (1969) και άλλοι δύο «Γιουβεντίνοι», ο Πάολο Ρόσι (1982) και ο Ρομπέρτο Μπάτζιο (1993). Παράλληλα, είναι και ο πέμπτος «εστεμμένος» της Ρεάλ Μαδρίτης, μετά τους Αλφρέδο ντι Στέφανο (1957, 1959), Ραϊμόν Κοπά (1958), Λουϊς Φίγκο (2000) και Ρονάλντο (2002). Ηταν ο 51ος διαγωνισμός «Χρυσή Μπάλα» του γαλλικού περιοδικού «France Football» και οι υποψήφιοι ήταν 50 ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται σε ευρωπαϊκές ομάδες. Αναλυτικά οι 10 πρώτοι στην ψηφοφορία:


    1. Φάμπιο Καναβάρο (Ιταλία/Ρεάλ Μαδρίτης) 173 βαθμοί
    2. Τζιανλουϊτζι Μπουφόν (Ιταλία/Γιουβέντους) 124
    3. Τιερί Ανρί (Γαλλία/Αρσεναλ) 121
    4. Ροναλντίνιο (Βραζιλία/Μπαρτσελόνα) 73
    5. Ζινεντίν Ζιντάν (Γαλλία)* 71
    6. Σαμουελ Ετό (Καμερούν/Μπαρτσελόνα) 67
    7. Μίροσλαβ Κλόζε (Γερμανία/Βέρντερ Βρέμης) 29
    8. Ντιντιέ Ντρογκμπά (Ακτη Ελεφαντ./Τσέλσι) 25
    9. Αντρέα Πίρλο (Ιταλία/Μίλαν) 17
    10. Γενς Λέμαν (Γερμανία/Αρσεναλ) 13
    Μπορεί η Μόνικα Μπελούτσι που του εδωσε το βραβείο να τον χαρακτήρισε σε συνέντευξη της γοητευτικό και σέξι - «έχει υπέροχα μάτια, αντιπροσωπευτικά της Ναπολιτάνικης ψυχής του, μια προσωπικότητα που εκμπέμπει θετικότητα», είπε μεταξύ άλλων η Ιταλίδα καλλονή - όμως κάποιοιαμφισβήτησαν την ανακήρυξη του ως καλύτερου ποδοσφαιριστή της χρονιάς στην Ευρώπη για το 2006. Ο Φάμπιο Καναβάρο, δεν έδειξε να ενοχλείται από τις... ενστάσεις αρκετών, κυρίως Γάλλων, προπονητών: «Δεν είναι δικό μου το πρόβλημα. Κάποιοι προφανώς έχουν πολύ μικρή μνήμη. Κέρδισα δύο τίτλους με τη Γιουβέντους και στο Παγκόσμιο Κύπελλο όλοι είπαν ότι είμαι ο καλύτερος αμυντικός στον κόσμο. Ομως, μερικοί εξακολουθούν να υποστηρίζουν ότι το βραβείο δεν έπρεπε να το πάρει αμυντικός», δήλωσε από την Μαδρίτη, τονίζοντας ότι η «δεν πειράζει, είναι η γνώμη τους, όμως η «Χρυσή Μπάλα» είναι σπίτι μου»...
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  2. #2
    Peri ΒΟΗΤΟΣ Το avatar του χρήστη ioannis
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Περιοχή
    ...Όπου Πέρι ο ¶νεμος...
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.558
    Τον τυχερό....τον κωλόφαρδο....Ανέπνεε στο ίδιο τετραγωνικό με την Μόνικα Μπελούτσι...
    ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΛΑ
    ΜΕ ΤΟ 4ο ΑΣΤΕΡΙ ΣΤΗ ΦΑΝΕΛΑ

  3. #3
    Σερίφης-Πολυεργαλείο Το avatar του χρήστη Kostakis
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    Μικρή περιοχή στο ύψος του πέναλτι...
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.448
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον τυχερό....τον κωλόφαρδο....Ανέπνεε στο ίδιο τετραγωνικό με την Μόνικα Μπελούτσι...

    και ποιος ξερει μετα τι θα εγινε!!
    ε να μην το γιορτασουν...??
    αντε fabio δυο βραβεια μαζι...!!!
    ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΟΝΟ ΕΣΥ.....ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙΣ.....
    dont click HERE

    Ό,τι δεν έχεις είναι αυτό που δε χρειάζεσαι
    ό,τι δεν έχεις δεν αξίζει ν΄αγαπάς
    ...

  4. #4
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    κΟΙΤ¶ΞΤΕ ΡΕ παιδιά την γυναίκα στην Φωτό δίπλα του!!ΤΙ ΘΕΑ!!!
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  5. #5
    Σερίφης-Πολυεργαλείο Το avatar του χρήστη Kostakis
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    Μικρή περιοχή στο ύψος του πέναλτι...
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.448
    ρε συ αυτο ειναι σαν πορτραιτο...!!
    ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΟΝΟ ΕΣΥ.....ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙΣ.....
    dont click HERE

    Ό,τι δεν έχεις είναι αυτό που δε χρειάζεσαι
    ό,τι δεν έχεις δεν αξίζει ν΄αγαπάς
    ...

  6. #6
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    Ax!!!
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  7. #7
    Super Moderator Το avatar του χρήστη ringo
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.995
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    κΟΙΤ¶ΞΤΕ ΡΕ παιδιά την γυναίκα στην Φωτό δίπλα του!!ΤΙ ΘΕΑ!!!
    Ολοκληρωτικη τελειωτητα σε καθε μερος του κορμιου της!
    Για μενα η αντζελινα τζολι και η μονικα μπελουτσι ειναι οι πιο ομορφες γυναικες που βγηκαν ποτε στον φακο της καμερας ή της φωτογραφικης μηχανης! Αν και η πρωτη ηστερει λιγο στο στηθος
    Τις κοπελιας εδω, ειναι λες και το ζωγραφισες με διαβητη
    "Στην κόλαση της γης, μόνο αν ψάξεις θα με βρεις
    από τον κόσμο σου χιλιόμετρα μακριά

    Στην άλλη όψη της ζωής, σ'ένα καζάνι μιάς ψυχής
    με αναμνήσεις και σκιές για συντροφιά..."

  8. #8
    Μιζαδόρος Το avatar του χρήστη boubouka
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Μηνύματα
    6.438
    Ομαδικές λιποθυμίες σε αυτό το θρεντάκι.

  9. #9
    💢 🌙 💜 💢 Το avatar του χρήστη Phaedra
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    ..always somewhere..
    Μηνύματα
    6.676
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ringoman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοκληρωτικη τελειωτητα σε καθε μερος του κορμιου της!
    Για μενα η αντζελινα τζολι και η μονικα μπελουτσι ειναι οι πιο ομορφες γυναικες που βγηκαν ποτε στον φακο της καμερας ή της φωτογραφικης μηχανης! Αν και η πρωτη ηστερει λιγο στο στηθος
    Τις κοπελιας εδω, ειναι λες και το ζωγραφισες με διαβητη
    Πού ξέρεις, μπορεί να`γινε κι αυτό! Έτσι δεν σημειώνουν πριν από τις πλαστικές επεμβάσεις...??

    [δεν ξέρω κάτι, απλά από αυτή τη φωτό είναι σχεδόν σίγουρο ]

  10. #10
    Σερίφης-Πολυεργαλείο Το avatar του χρήστη Kostakis
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    Μικρή περιοχή στο ύψος του πέναλτι...
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.448
    κοιταχτε....με την μονικα βγαιαμε πολυ καιρο....την εχω δει φυσικα γυμνη απειρες φορες...σας διαβεβαιωνω πως το στηθος της ειναι 100%φυσικο....
    δεν ακουμπησε νυστερι με τιποτα....η εικονα που εδειξε ο Μαρκος ειναι οπως ειπα παρτραιτο...ε και ο ζωγραφος το παρακανε λιγο....

    α να και μια φωτο απο τοτε που ημασταν μαζι....δειτ διαφορα....ειναι φυσικοτατο!!




    δες κ εδω.....

    http://images.hugi.is/kynlif/87834.jpg
    ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΟΝΟ ΕΣΥ.....ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙΣ.....
    dont click HERE

    Ό,τι δεν έχεις είναι αυτό που δε χρειάζεσαι
    ό,τι δεν έχεις δεν αξίζει ν΄αγαπάς
    ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • ΔΕΝ μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • ΔΕΝ μπορείτε να απαντήσετε
  • ΔΕΝ μπορείτε να βάλετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μυνήματά σας
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Mofeu.eu

μπείτε στο site

Katoxores.gr

μπείτε στο site

Learndutch.gr

μπείτε στο site