apiastos.gr O χορηγός του periland.gr
Μπείτε στο site
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. #1
    Periland RSS FeedBot
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Περιοχή
    τρυπώνω σε όλα τα σαιτ του κόσμου
    Μηνύματα
    129.528

    Arrow Στα Ρεκόρ Guinness περνά η νέα έκδοση του Mozilla Firefox

    Εντυπωσιακό ντεμπούτο
    Στα Ρεκόρ Guinness περνά η νέα έκδοση του Mozilla Firefox

    Περίπου ένας στους πέντε χρήστες χρησιμοποιούν FirefoxΝέα Υόρκη





    Επιβεβαιώνεται και περνά στα Ρεκόρ Guinness η πρωτιά του Firefox 3, ο οποίος κατεβάστηκε 8,3 εκατομμύρια φορές το πρώτο 24ωρο από την επίσημη παρουσίασή του τον Ιούνιο.
    Η κοινότητα ανοιχτού λογισμικού Mozilla είχε παραδώσει τα στοιχεία από τους διακομιστές του στο Πανεπιστήμιο του Όρεγκον, όπου υποβλήθηκαν σε έλεγχο ώστε να μην συνυπολογιστούν στην καταμέτρηση διπλά ή ελλιπή αντίγραφα του λογισμικού.
    Η νέα έκδοση του προγράμματος πλοήγησης στο Διαδίκτυο χρειάστηκε μόλις πέντε ώρες για να ξεπεράσει το 1,6 εκατ. αντίγραφα που είχε πετύχει στο πρώτο του 24ωρο το 2006 η προηγούμενη έκδοση 2.0.
    Αυτή τη φορά το ενδιαφέρον ήταν τόσο μεγάλο ώστε οι διακομιστές του Mozilla αρχικά υπερφορτώθηκαν και το λανσάρισμα του browser καθυστέρησε δύο ώρες.
    Ο Firefox, που κατέχει σήμερα περίπου το 20% της αγοράς, ανταγωνίζεται κυρίως τον Internet Explorer της Microsoft, η οποία έχει παρουσιάσει δοκιμαστική μορφή της επόμενης έκδοσης 8.
    Η νέα έκδοση του Firefox περιλαμβάνει μεταξύ άλλων ενισχυμένη προστασία, βελτιώσεις στην οργάνωση των σελίδων που επισκέπτονται συχνότερα οι χρήστες, καθώς και δυνατότητα προβολής ιστοσελίδων εκτός σύνδεσης (offline).

  2. #2
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335

    Exclamation ΜΠΡΑΒΟ,ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ!

    Επανέρχομαι λοιπόν να σας ΞΑΝΑπροτείνω όσους ΔΕΝ εχετε αυτόν τον browser να τον κατεβάσετε και να τον βάλετε!
    Παιδιά ΔΕΝ παίζεται σας λέω καμιά σχέση με την ****ριά τον εξπλόρερ!!
    Χρησιμοποιήστε τον παιδιά και θα καταλάβετε πόσο πιο γρήγορος είναι πόσο καλύτερος,πόσο οργανωτικός και πόσο ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ την δουλειά σας!!!
    Για παράδειγμα ΑΝ κοπεί το ρευμα κι εσεις εχετε γραψει κάτι που δεν προλάβατε να σώσετε,ποστ,δουλειά κλπ,κλπ,ΟΤΑΝ ξαναμπαινεται σας λεει<Η εφαρμογή τερματίστηκε ξαφνικά...επαναφορά συνεδρίας??(υποστηρίζει τέλεια και τα Ελληνικα) και ΤΣΟΥΠ ξαναβλέπετε μπροστα την δουλειά σας χωρίς ναχει χαθεί τίποτα.
    Επίσης ακόμα για εδώ παράδειγμα κάποιες φορές μερικοί έχουν κανει πάνω από 15 λεπτά να ποσταρουν κάτι,το όριο που έχω ρυθμίσει το σάιτ να σε αποσυνδέει λόγω έλλειψης δραστηριότητας,κι όταν ποσταρουν με τον Εξπλόρερ το πόστ τους παέι ΠΟΥΘΕΝΑ,χάνεται,πατάς μπακ και δεν βρίσκεις τίποτα.Αν όμως εισαι με τον FirefoxΤΙΠΟΤΑ δεν πάει χαμένο....
    Οσοι ΑΠΛΑ από συνήθεια θεωρείται τον εξπλορερ καλύτερο,χρησιμοποιήστε τον και σε 2 με 3 μέρες θα τον εχετε συνηθίσει και ΔΕΝ θα τον αλλάζετε θα με θυμηθείτε!
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  3. #3
    💢 🌙 💜 💢 Το avatar του χρήστη Phaedra
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    ..always somewhere..
    Μηνύματα
    6.676
    Εγώ πλέον δεν κάνω χωρίς αυτόν..

    Μόνο κ μόνο για τα πολλά παράθυρα που μπορείς ν`ανοίξεις στην ίδια σελίδα χωρίς να ζαλίζεσαι πηγαίνοντας απ`τη μια στην άλλη όπως γίνεται στον Internet Explorer, +όλα αυτά που είπες... Δεν τον αλλάζω με τίποτα

  4. #4
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Phaedra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πλέον δεν κάνω χωρίς αυτόν..

    Μόνο κ μόνο για τα πολλά παράθυρα που μπορείς ν`ανοίξεις στην ίδια σελίδα χωρίς να ζαλίζεσαι πηγαίνοντας απ`τη μια στην άλλη όπως γίνεται στον Internet Explorer, +όλα αυτά που είπες... Δεν τον αλλάζω με τίποτα
    Μπράβο,ανοίγεις ΠΟΛΛΑ παράθυρα σαν φακέλους,χωρίς να σου αλλάζει σελίδα και να κάνεις το αρχικό,το ξέχασα αυτό,εχει κι άλλα πολλά!
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  5. #5
    Περι-πλανεύτρα... Το avatar του χρήστη YPSILON
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Περιοχή
    Διχονοίας 13 και Αναστάτωσης γωνία, Εξάρχεια
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.819
    Έτσι οπως είδα τον τίτλο μισό απ'την αρχική σελίδα νόμιζα ότι θα μπαίναμε εμείς στο Guinness... Ως το φόρουμ με τα περι-σσότερα καρφιά ίσως...

    Κι εγώ το Firefox χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια. Το συνιστά και ο τεχνικός των υπολογιστών. Διαθέτει κι ένα σωρό παν-χρήσιμα πρόσθετα που μπορείς να του βάλεις ανάλογα με τις ανάγκες σου... O Explorer απλώς προσπαθεί να τον αντιγράψει...
    Για σένανε μπορώ στ' απόσπασμα να πάω
    και να χαμογελάω σαν να 'τανε γιορτή,
    ν' αφήσω σαν νερό το αίμα μου να τρέξει,
    χωρίς να πω μια λέξη, ούτε όχι, ούτε γιατί


    _______________________________________
    e-mail me at: LEMONPIE_30@yahoo.gr

  6. #6
    Συντονίστρια Το avatar του χρήστη vivtory1
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    N.Y
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.377
    mono to firefox metaxirizome pano apo 2 xronia tora....
    to explorer area kai pou....den me volevi..

  7. #7
    Peri ΧΑΡΗΣ Το avatar του χρήστη simongreece
    Εγγραφή
    23-12-2005
    Περιοχή
    Stuttgart
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    823
    ki egw edw kai para polla xronia metaxirizomai to mozilla apo tote pou legotan netscape

    to kainourgio to katevasa tin mera pou vgike eimai polli eyxaristimenos
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη simongreece : 04-07-08 στις 00:46
    Have a nice day, every day

    ..::Myspace Peri klick it::..

  8. #8
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    ΟΣΟΙ και όσες δεν έχουν γνωρίσει την ΧΑΡΑ του να γυρνάς στο Ιντερνετ και να κατεβάζεις με αυτόν τον browser,είναι ευκαιρία!
    ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟΝ στα Ελληνικά από εδώ :http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.0&os=win〈=el
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  9. #9
    Super Moderator Το avatar του χρήστη ringo
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.995
    Και εγω μονο την "αλεπου" εχω, που μιλαει και ελληνικα!
    "Στην κόλαση της γης, μόνο αν ψάξεις θα με βρεις
    από τον κόσμο σου χιλιόμετρα μακριά

    Στην άλλη όψη της ζωής, σ'ένα καζάνι μιάς ψυχής
    με αναμνήσεις και σκιές για συντροφιά..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • Μπορείτε να απαντήσετε
  • ΔΕΝ μπορείτε να βάλετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • ΜΠΟΡΕΙΤΕ να τροποποιήσετε τα μυνήματά σας
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Mofeu.eu

μπείτε στο site

Katoxores.gr

μπείτε στο site

Learndutch.gr

μπείτε στο site