apiastos.gr O χορηγός του periland.gr
Μπείτε στο site
Σελίδα 13 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 378910111213141516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 228
  1. #121
    Site Admin Το avatar του χρήστη freddaras
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Περιοχή
    Aλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    7.315
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Paz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς τον καλο μου φιλο ΦΡΕΝΤΑΡΑ

    Καλε μου φιλε διαβαζοντας μερικα ποστ δικα σου περι κινητων και εκτιμωντας τις αδυναμιες που εχεις στα κινητα και δη στοGPS ….πηγαινε στην παρακaτω σελιδα αν δεν εχεις ηδη παει:

    http://www.greekzlive.com/forum/showthread.php?t=283757&highlight=garmin

    Εδώ θα βρεις το προγραμμα Garmin το καλυτερο μεχρι τωρα για τα κινητα τηλεφωνα με Symbian λειτουργικο….κατα την προσωπικη μου εκτιμηση.

    Χαρτη πληρη λεπτομερη της Ελλαδος, χαρτη αναβασης όταν πας για κυνηγι να ξερεις το υψομετρο και ναυτικο χαρτη να κοιταζεις το βαθος της θαλασσας όταν πας ρομαντικα ταξειδακια στα νησια με την κοπελια σου για να ξερεις όταν την φιλας στο καταστρωμα του πλοιου τι βαθος εχει.

    Όλα τζαμπα φιλε μου καλε.

    Το εχω βαλλει σε Nokia N95 και δουλευει αψογα.

    Χωρια που εχει και φωνητικη καθοδηγηση…και τη βρισκω κάθε μερα όταν παω με το αμαξι μου…να ακουω μια ωραια σαγινευτικη νεανικη γυναικεια φωνη να με καθοδηγει στην ελληνικη γλωσσα…..και όχι σαν τη φωνη της Μαρως που είναι γεματη παρασιτα.

    Ουδεμια σχεση με το αχρηστο προγραμμα που δινει η Νοκια.

    Να εισαι καλα καλε μου φιλε.

    Παζ
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ.....
    οντως το πρόγραμμα της νοκια ειναι Α Χ Ρ Η Σ Τ Ο!!

    εχω το ν82 τωρα.......
    το garmin εχει προβληματακια με το κινητο αυτο αλλα εβαλα το sygic που πραγματικα μαμαει και δερνει......

    ρεεεε ειναι τρελα το gps....με ενα σωστο πρόγραμμα.....
    δεν χανεσαι ποτε.......

  2. #122
    Peri ΖΗΤΗΤΟΣ
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    ??
    Μηνύματα
    1.791
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο freddaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ.....
    οντως το πρόγραμμα της νοκια ειναι Α Χ Ρ Η Σ Τ Ο!!

    εχω το ν82 τωρα.......
    το garmin εχει προβληματακια με το κινητο αυτο αλλα εβαλα το sygic που πραγματικα μαμαει και δερνει......

    ρεεεε ειναι τρελα το gps....με ενα σωστο πρόγραμμα.....
    δεν χανεσαι ποτε.......
    Αγαπητε μου φιλε Φρεντ
    Εγω ευτυχως δεν χανομαι ΠΟΤΕ σε οποιοδηποτε μερος της Ελλαδας. Τα εχω φαει με το κουταλι χρονια τωρα.
    Απλα το GPS το θελω για να του σπαω τα νευρα. Γουσταρω ας πουμε να ειμαι Ηρακλειο Κρητης και να θελω να παω Μοιρες και από την Αγια Βαρβαρα να αλλαζω κατευθυνση και να παω από το Ζαρο…και να ακουω την φωνη της κοπελας στο κινητο να ουρλιαζει που πηρα λαθος δρομο.. η να θελω να παω Παλαιοκαστρο και Βαι και εγω αντι από Σητεια να παω από Ιεραπετρα.
    Συνηθως τους δρομους τους ξερω από διαφορα σημεια ,μαγαζια, σπιτια,χωραφια ,καλυβες ακομη και χειμαδια…. Τα οποια και χρησιμοποιω σαν σημεια . λογο πειρας να μετραω τις αποστασεις.
    Η σε ένα μηνα που θα παω Λεσβο θελω να το βαλω ας πουμε από Μυτιληνη να με οδηγησει στην Ερεσο στις Λεσβιες και εγω μολις φτανωΚαλλονη να αλλαζω δρομο και να παω για Μολυβο. (ξερεις τι ηδονη μου προκαλει να ακουω την κοπελα να εκνευριζεται και να θελει σονι και καλα να με οδηγησει με το ζορι στη χωρα της Σαπφους!)
    Ααααα ,μην το συζητας.
    Είναι και αυτό μια ψυχανωμαλια που απεχτησα τωρα τελευταια.
    Ολοι εχουν ψυχανωμαλιες.
    Ακομη και ο Κουγιας που δηλωνει υψος 1.77. Ακομη και ο Καραμανλης. Μονο ο Γιωργακης της Μαργαριτας.δεν εχει γιατι είναι χαζος σαν το θειο του.
    Γιατι λοιπον να μην εχω και εγω μια?

    Οσον αφορα τη δηλωση που εκανα ότι εχω κινητο Ν95 παρακαλω να μην εκληφθω σαν νεοπλουτος και παρεξηγηθω. Μακρυα από μενα αυτά.
    Ότι εχω ο δυστυχης είναι περισσευματα κινητων της γυναικα μου
    Εγω δεν κανω συσκεψεις επι συσκεψεων με επιφανη και ευυποληπτα προσωπα που θελουν να επιδειχθουν με τα κινητα και με το ντισιμο τους γραβατωμενους αντρες και τις τακουνατες γυναικες.
    Τα καταφερνω μια χαρα και χωρις αυτά.
    (Για να τα διαβαζουν μερικοι και μερικες και εδώ μεσα…και να παραδειγματιζονται από τον Παζ τον Παγουρα)

    Επι του θεματος γιατι ξεφυγα λιγο.
    Αν καλε μου φιλε δεν εχεις αγορασει το προγραμμα sygic και το εχεις βρει εδώ μεσα και δεν σε επιβαρυνω πολύ θα σε θερμοπαρακαλεσω αν μπορεις να μου δωσεις τη διευθυνση που το βρηκες η να μου το στειλλεις.
    Ειπα αν δυνασαι. Δεν θελω να σε επιβαρυνω.
    Να δω τι ρολο τραβαει και αυτό το προγραμμα. Μεχρι τωρα τα εχω όλα μεσα . Και της Νοκια και το garmin.
    Ευχαριστω εκ προoιμιου.
    Την καλημερα μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Paz : 19-04-08 στις 14:05

  3. #123
    Site Admin Το avatar του χρήστη freddaras
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Περιοχή
    Aλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    7.315
    ελα παζ δωσε μου λιγο χρονο και θα στο ανεβασω σε rapidshare συντομα.....μαζι με τις οδηγιες......

  4. #124
    Peri ΖΗΤΗΤΟΣ
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    ??
    Μηνύματα
    1.791
    Χιλια ευχαριστω καλε μου φιλε!

    Να εισαι καλα.

    Οταν και οποτε μπορεις και αν δεν σε βαζω σε μπελαδες.

    Ευχαριστω και παλι.

  5. #125
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    Η MLS Πληροφορική ανακοίνωσε την κυκλοφορία της νέας αναβαθμισμένης έκδοσης του MLS Destinator, του standard συστήματος πλοήγησης στην ελληνική αγορά. Η νέα έκδοση του MLS Destinator είναι αναβαθμισμένη σε ότι αφορά τα χαρακτηριστικά και την ταχύτητα απόδοσης των...
    ... δεδομένων και προσφέρει μια πληθώρα συναρπαστικών νέων δυνατοτήτων στον χρήστη, ενώ καλύπτει όλη την Ελλάδα και την Κύπρο με τους πλέον αξιόπιστους και ακριβείς χάρτες, που σχεδίασε η καταξιωμένη στο χώρο της γεωπληροφορικής εταιρία NGI.
    Με νέο, μοντέρνο περιβάλλον και τρισδιάστατη απεικόνιση της διαδρομής, το νέο MLS Destinator είναι ακόμη πιο γρήγορο, έξυπνο και φιλικό στη χρήση. Διαθέτοντας την πιο γρήγορη και έξυπνη μηχανή δρομολόγησης το MLS Destinator επιτυγχάνει εντυπωσιακά αποτελέσματα σε ότι αφορά την ταχύτητα υπολογισμού αλλά και την επιλογή της βέλτιστης διαδρομής. Ο νέος υπολογισμός διαδρομής γίνεται με αμεσότητα και υψηλή ακρίβεια ενώ έχει δοθεί ιδιαίτερη έμφαση στη γεωμετρία της διαδρομής με στόχο τη διευκόλυνση του οδηγού.
    Στα πλεονεκτήματα του MLS Destinator συγκαταλέγονται, ακόμη, η δυνατότητα προσομοίωσης της πραγματικής διαδρομής στροφή προς στροφή, η δυνατότητα “Detour”(εναλλακτική διαδρομή εφόσον υπάρξει κάποιο εμπόδιο), η 3D όψη της πλοήγησης με την εμφάνιση των λωρίδων του δρόμου, η εύκολη μέθοδος αναζήτησης των διευθύνσεων, η αυτόματη εναλλαγή της οθόνης σε όψη ημέρας ή νύχτας, η δυνατότητα ρύθμισης της έντασης του ήχου μέσα από την εφαρμογή, η προσθήκη της πυξίδας στο χάρτη, η αναζήτηση των σημείων ενδιαφέροντος και με το όνομά τους κα. Mετά τον πρόσφατο εμπλουτισμό των γεωγραφικών δεδομένων το MLS Destinator καλύπτει πλέον 546 πόλεις σε όλη τη χώρα εκ των οποίων 182 με πλήρη δεδομένα πλοήγησης (ονόματα και αρίθμηση οδών καθώς και λοιπά κυκλοφοριακά στοιχεία), 546 πόλεις και κοινότητες και 52 νομούς με ποσοστό κάλυψης 90%, 170.000 χιλιόμετρα οδικού δικτύου, όλες τις πόλεις μέχρι 5.000 κατοίκους σε όλη την Ελλάδα με ονόματα οδών, ενώ περιλαμβάνει 60.000 κατηγοριοποιημένα σημεία ενδιαφέροντος (χρήσιμα). Επίσης, καλύπτει 15 κυπριακές πόλεις και το 80% του οδικού δικτύου της Κύπρου (9.400 χλμ). Με τα ποιοτικά στοιχεία, που περιέχει, όπως χιλιομέτρηση εθνικών οδών, αποφυγή χωματόδρομων(συνολικά ή από την λίστα των στροφών της διαδρομής) και γραφικές off-road διαδρομές το MLS Destinator αποτελεί το πιο αξιόπιστο και καλύτερα ενημερωμένο σύστημα πλοήγησης στην ελληνική αγορά.
    Η αναβαθμισμένη έκδοση του MLS Destinator διατίθεται χωρίς πρόσθετη επιβάρυνση για τους κατόχους του MLS Destinator, προσφορά της MLS και της NGI!!
    ΘΟΔΩΡΗΗΗΗΗ,το περιμένω!
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  6. #126
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335

    ΝΕΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΝΟΚΙΑ

    Η Nokia ανακοίνωσε τη νέα της τριπλέτα συσκευών η οποία κατορθώνει να συνδυάσει το εκλεπτυσμένο στιλ με την απόλυτη λειτουργικότητα. Οι τρεις νέες συσκευές, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide και Nokia 3600 slide, διαθέτουν μινιμαλιστικό σχεδιασμό και ένα πλήρες φάσμα...
    ... εύκολων στη χρήση λειτουργιών. Το κόστος των νέων συσκευών θα κυμαίνεται από τα 175 έως τα 275 ευρώ (τιμές προ φόρων) και αναμένεται να είναι διαθέσιμες κατά το τρίτο τρίμηνο του 2008. Nokia 6600 fold – έξυπνο και με σοφιστικέ εμφάνιση Με το πάτημα ενός πλήκτρου, το στιλάτο Nokia 6600 fold εμφανίζει μία πολύ καλής ποιότητας οθόνη OLED, διαγωνίου 2,13 ιντσών και με ικανότητα απεικόνισης 16 εκατομμυρίων χρωμάτων. Η συσκευή παραμένει εξαιρετικά συμπαγής όταν παραμένει κλειστή και εξαιρετικά λειτουργική όταν ανοίγει. Η εξωτερική επιφάνεια του Nokia 6600 fold «ζωντανεύει» όταν ο χρήστης χτυπήσει δύο φορές την «αόρατη» εξωτερική οθόνη, στην οποία εμφανίζονται οι ενδείξεις της ώρας, εισερχόμενων μηνυμάτων, εισερχόμενων κλήσεων κ.α. Με τον ίδιο τρόπο (διπλό χτύπημα) μπορεί να γίνει απόρριψη εισερχόμενων κλήσεων ή σίγαση ειδοποιήσεων και ξυπνητηριών. Πέρα από τα παραπάνω, η συσκευή είναι τεχνολογίας 3G, διαθέτει κάμερα ανάλυσης 2 megapixel με διπλό LED flash και δυνατότητα πρόσβασης στο Internet και σε υπηρεσίες όπως οι Yahoo! Go και Flickr. Το Nokia 6600 fold, που θα χωρά με ευκολία σε κάθε τσέπη, θα κοστίζει περίπου 275 ευρώ (εκτιμώμενη τιμή προ φόρων).
    Nokia 6600 slide – συμπαγές και ισορροπημένο Πρόκειται για την μικρότερη slider συσκευή της φινλανδικής εταιρείας, μέχρι σήμερα. Το Nokia 6600 slide σίγουρα εντυπωσιάζει και με την εξωτερική του εμφάνιση που περιλαμβάνει γυαλιστερές επιφάνειες, υψηλής ποιότητας μεταλλικά καλύμματα και κεντρικό πλήκτρο από αλουμίνιο. Και σε αυτή τη συσκευή συναντάμε το διπλό χτύπημα για την σίγαση ειδοποιήσεων και απόρριψη εισερχόμενων κλήσεων. Διαθέτει κάμερα ανάλυσης 3.2 megapixel η οποία επιτρέπει την λήψη ποιοτικών φωτογραφιών, οι οποίες μπορούν στη συνέχεια να διαμοιραστούν εύκολα μέσω multimedia μηνύματος ή κάποιας υπηρεσίας Internet, απλά μέσω του photo menu. Η οθόνη του είναι ανάλυσης QVGA και διαγωνίου 2,2 ιντσών η οποία αποδίδει 16 εκατομμύρια χρώματα. Επιπλέον δεν πρέπει να παραβλέψουμε την ενσωματωμένη εφαρμογή Nokia Maps η οποία μπορεί να εμπλουτιστεί με το προαιρετικό Nokia Bluetooth GPS Module LD-4W και ξεχωριστή άδεια πλοήγησης. Το κόστος της συσκευής αναμένεται στα 250 ευρώ (εκτιμώμενη τιμή προ φόρων).
    Nokia 3600 slide – σύγχρονος συνδυασμός Το Nokia 3600 slide φιλοδοξεί να κερδίσει τις καρδιές των χρηστών με ένα συνδυασμό μοντέρνων χρωμάτων, υλικών και φινίρισμα αλλά και το μυαλό με την ενσωμάτωση όλων των σύγχρονων τεχνικών χαρακτηριστικών και λειτουργιών. Το Nokia 3600 slide αποτελεί το πρώτο προϊόν της εταιρείας που ενσωματώνει λειτουργία περιορισμού του θορύβου στο υπόβαθρο. Επιπλέον διαθέτει ενσωματωμένο music player, ο οποίος σε συνδυασμό με την προαιρετική προσθήκη κάρτας μνήμης microSD 4GB, επιτρέπει την αποθήκευση και αναπαραγωγή έως και 3000 τραγουδιών. Παρά το μικρό του μέγεθος το Nokia 3600 slide διαθέτει κάμερα ανάλυσης 3.2 megapixel με autofocus και 2 LED flash, χαρακτηριστικά που επιτρέπουν την πραγματοποίηση λήψεων ακόμη και κάτω από «αντίξοες» συνθήκες φωτισμού. Επιπρόσθετα η προσθήκη εξόδου TV-out επιτρέπει την άνετη σύνδεση με οποιαδήποτε συσκευή τηλεόρασης και την εκεί προβολή φωτογραφιών και βίντεο. Και σε αυτή τη συσκευή συναντάμε εγκατεστημένη την εφαρμογή Nokia Maps, το οποίο μπορεί να συνεργαστεί με το Nokia Bluetooth GPS Module LD-4W (προαιρετικά). Η συσκευή θα διατίθεται στην ενδεικτική τιμή των 175 ευρώ (εκτιμώμενη τιμή προ φόρων
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  7. #127
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335

    Exclamation ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΟΔΑ Η ΣΟΝΥ ΕΡΙΚΣΟΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ

    Δύο νέες συσκευές HSDPA ανακοίνωσε η Sony Ericsson: το Z780 που προορίζεται να επεκτείνει την γκάμα συσκευών της εταιρείας εκτός Ευρώπης και το συμπαγές G502 που φέρνει τον κόσμο του Internet πιο κοντά στο mainstream καταναλωτικό κοινό. Το Sony Ericsson G502 είναι ένα HSDPA κινητό...
    ... τηλέφωνο κατασκευής bar type. Ενσωματώνει οθόνη διαγωνίου 2 ιντσών, ανάλυσης QVGA και απόδοσης 262.000 χρωμάτων. Η εσωτερική του μνήμη ανέρχεται στα 32MB η οποία πλαισιώνεται από υποδοχή καρτών μνήμης τύπου Memory Stick Micro. Επιπλέον διαθέτει ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δέκτη, Bluetooth με υποστήριξη A2DP και κάμερα ανάλυσης 2 megapixel. Με βάρος 89,5 γραμμαρίων το Sony Ericsson G502 θα είναι διαθέσιμο σε δύο εναλλακτικούς χρωματισμούς (Champagne Black και Brilliant Hazel) από το δεύτερο τρίμηνο του 2008.
    Το Sony Ericsson Z780 είναι μία quad-band GSM συσκευή με υποστήριξη tri-band UMTS. Επιπλέον διαθέτει ενσωματωμένο δέκτη GPS με υποστήριξη A-GPS. Η συσκευή είναι παρόμοια με το Sony Ericsson Z770 το οποίο είχε παρουσιαστεί τον Φεβρουάριο. Βασικές διαφορές ανάμεσά τους αποτελούν οι διαφορετικές συχνότητες λειτουργίες και ο δέκτης GPS. Διαθέτει οθόνη διαγωνίου 2,2 ιντσών ανάλυσης QVGA και απόδοσης 262.000 χρωμάτων. Και αυτό το μοντέλο διαθέτει κάμερα ανάλυσης 2 megapixel, ραδιοφωνικό δέκτη FM και υποστήριξη Bluetooth A2DP. Το Sony Ericsson Z780 θα κυκλοφορήσει κατά το τρίτο τρίμηνο σε δύο χρωματισμούς (Grand Onyx και Amethyst Silver).
    τΟ G502 παιδιά αναμένεται να ειναι το best value for money!
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  8. #128
    Peri ΖΗΤΗΤΟΣ
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    ??
    Μηνύματα
    1.791
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων

    Η MLS Πληροφορική ανακοίνωσε την κυκλοφορία της νέας αναβαθμισμένης έκδοσης του MLS Destinator, του standard συστήματος πλοήγησης στην ελληνική αγορά. Η νέα έκδοση του MLS Destinator είναι αναβαθμισμένη σε ότι αφορά τα χαρακτηριστικά και την ταχύτητα απόδοσης των...
    ... δεδομένων και προσφέρει μια πληθώρα συναρπαστικών νέων δυνατοτήτων στον χρήστη, ενώ καλύπτει όλη την Ελλάδα και την Κύπρο με τους πλέον αξιόπιστους και ακριβείς χάρτες, που σχεδίασε η καταξιωμένη στο χώρο της γεωπληροφορικής εταιρία NGI.
    Με νέο, μοντέρνο περιβάλλον και τρισδιάστατη απεικόνιση της διαδρομής, το νέο MLS Destinator είναι ακόμη πιο γρήγορο, έξυπνο και φιλικό στη χρήση. Διαθέτοντας την πιο γρήγορη και έξυπνη μηχανή δρομολόγησης το MLS Destinator επιτυγχάνει εντυπωσιακά αποτελέσματα σε ότι αφορά την ταχύτητα υπολογισμού αλλά και την επιλογή της βέλτιστης διαδρομής. Ο νέος υπολογισμός διαδρομής γίνεται με αμεσότητα και υψηλή ακρίβεια ενώ έχει δοθεί ιδιαίτερη έμφαση στη γεωμετρία της διαδρομής με στόχο τη διευκόλυνση του οδηγού.
    Στα πλεονεκτήματα του MLS Destinator συγκαταλέγονται, ακόμη, η δυνατότητα προσομοίωσης της πραγματικής διαδρομής στροφή προς στροφή, η δυνατότητα “Detour”(εναλλακτική διαδρομή εφόσον υπάρξει κάποιο εμπόδιο), η 3D όψη της πλοήγησης με την εμφάνιση των λωρίδων του δρόμου, η εύκολη μέθοδος αναζήτησης των διευθύνσεων, η αυτόματη εναλλαγή της οθόνης σε όψη ημέρας ή νύχτας, η δυνατότητα ρύθμισης της έντασης του ήχου μέσα από την εφαρμογή, η προσθήκη της πυξίδας στο χάρτη, η αναζήτηση των σημείων ενδιαφέροντος και με το όνομά τους κα. Mετά τον πρόσφατο εμπλουτισμό των γεωγραφικών δεδομένων το MLS Destinator καλύπτει πλέον 546 πόλεις σε όλη τη χώρα εκ των οποίων 182 με πλήρη δεδομένα πλοήγησης (ονόματα και αρίθμηση οδών καθώς και λοιπά κυκλοφοριακά στοιχεία), 546 πόλεις και κοινότητες και 52 νομούς με ποσοστό κάλυψης 90%, 170.000 χιλιόμετρα οδικού δικτύου, όλες τις πόλεις μέχρι 5.000 κατοίκους σε όλη την Ελλάδα με ονόματα οδών, ενώ περιλαμβάνει 60.000 κατηγοριοποιημένα σημεία ενδιαφέροντος (χρήσιμα). Επίσης, καλύπτει 15 κυπριακές πόλεις και το 80% του οδικού δικτύου της Κύπρου (9.400 χλμ). Με τα ποιοτικά στοιχεία, που περιέχει, όπως χιλιομέτρηση εθνικών οδών, αποφυγή χωματόδρομων(συνολικά ή από την λίστα των στροφών της διαδρομής) και γραφικές off-road διαδρομές το MLS Destinator αποτελεί το πιο αξιόπιστο και καλύτερα ενημερωμένο σύστημα πλοήγησης στην ελληνική αγορά.
    Η αναβαθμισμένη έκδοση του MLS Destinator διατίθεται χωρίς πρόσθετη επιβάρυνση για τους κατόχους του MLS Destinator, προσφορά της MLS και της NGI!!
    ΘΟΔΩΡΗΗΗΗΗ,το περιμένω!
    Μαρκο εμαθα ο Θοδωρης στο εστειλε.
    Ριχτο και απο δω μοναχοφαηδες....

    Εχω λοξα με τα GPS

    με ευχαριστει να οδηγω και με τρια κινητα ανοιχτα με διαφορετικα προγραμματα χαρτων και να δουλευουν ολα.Μεγαλη ηδονη!

    Αν δυναται φυσικα!

  9. #129
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ κυκλοφόρησε...Ο Φρεντ είπε πως θα σου εβαζε κάτι χαρτες εδω για το Νόκια....νομιζω ηταν πριν 6 χρόνια Μάλλον θα περιμένει το ευρωπαικό συστημα πλοηγησης που θα είναι ετοιμο αφου εκτοξευθούν οι τελευταιοι δορυφόροι το ....2010!!!
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  10. #130
    Peri ΖΗΤΗΤΟΣ
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    ??
    Μηνύματα
    1.791
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ κυκλοφόρησε...Ο Φρεντ είπε πως θα σου εβαζε κάτι χαρτες εδω για το Νόκια....νομιζω ηταν πριν 6 χρόνια Μάλλον θα περιμένει το ευρωπαικό συστημα πλοηγησης που θα είναι ετοιμο αφου εκτοξευθούν οι τελευταιοι δορυφόροι το ....2010!!!
    Το καλο το πραγμα αργει ρε Μαρκο.
    Ξερει ο Φρενταρας μας. Δεν θα εχει χρονο το παιδι με το ωραριο της δουλειας του.
    Όταν και οποτε μπορεσει θα μας στειλει το προγραμμα. Δεν χαλαει ποτε χατηρι στο παθος του Παζ.

    Και επι τη ευκαιρια.
    Να σε ρωτησω.
    Όταν λενε εσωτερικο και εξωτερικο GPS…..θα ηθελα να μου πεις υπαρχει και εξωτερικο που μπορει να προσθεσει καποιος σε ένα Νοκια Ν93 που δεν εχει GPS…. η σε οποιοδηποτε άλλο κινητο που είναι μεν θριτζι αλλα δεν εχει GPS?
    Και τι τιμη εχει το εξωτερικο?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Paz : 21-05-08 στις 13:16

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • ΔΕΝ μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • ΔΕΝ μπορείτε να απαντήσετε
  • ΔΕΝ μπορείτε να βάλετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μυνήματά σας
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Mofeu.eu

μπείτε στο site

Katoxores.gr

μπείτε στο site

Learndutch.gr

μπείτε στο site