apiastos.gr O χορηγός του periland.gr
Μπείτε στο site
Σελίδα 21 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 11151617181920212223 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 210 από 228
  1. #201
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο freddaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΤΑΤΑ φιλε ......δεν αξιζει με τιποτα τα λεφτα του....
    ΠΑΣ καλά??Το εχω 2 μήνες τωρα κι εχω πάθει την πλακα μου,και ΠΟΤΕ δεν κολλάει!!Ασε που σαν ηλεκτρονικός ,έχει τα καλύτερα κυκλώματα και ολοκληρωμένα...Το χρησιμοποίησες καθόλου?Η δε οθονη αφής και η ανταπόκρισή ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  2. #202
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335

    Μέσα στην επόμενη πενταετία η καθημερινότητά μας αναμένεται να αλλάξει σημαντικά χάρη στις επερχόμενες τεχνολογικές εξελίξεις.
    Μεταξύ αυτών, οι μπαταρίες που τροφοδοτούνται από τον αέρα και τα τρισδιάστατα κινητά τηλέφωνα που προβάλλουν ολογράμματα, όπως προβλέπουν οι επιστήμονες της ΙΒΜ.
    Οι σημερινές μπαταρίες λιθίου-ιόντων είναι πιθανό να αντικατασταθούν από μπαταρίες «αέρα», που θα «αναπνέουν» τον ίδιο αέρα με μας. Αν αυτό όντως υλοποιηθεί, τότε θα προκύψει μια πολύ ελαφριά και ισχυρή επαναφορτιζόμενη μπαταρία, κατάλληλη από ηλεκτρικά αυτοκίνητα μέχρι ποικίλες καταναλωτικές συσκευές.
    Μάλιστα, η ΙΒΜ δεν αποκλείει σε μερικές μικρότερες συσκευές οι μπαταρίες να εξαφανιστούν τελείως, καθώς θα μειωθεί σε λιγότερο από 0,5 βολτ η αναγκαία ποσότητα ενέργειας ανά τρανζίστορ. Μερικά ρολόγια χειρός ήδη χρησιμοποιούν μια παραλλαγή αυτής της τεχνολογίας, καθώς φορτίζονται απλώς με την κίνηση του χεριού. Στο μέλλον, είναι πιθανό ένα κινητό τηλέφωνο να φορτίζεται απλώς με μια ανάλογη κίνηση.
    Προ των πυλών βρίσκεται και η ευρύτερη χρήση της τεχνικής της ολογραφίας. Μεταξύ άλλων, αναμένονται τρισδιάστατες ολογραφικές κάμερες ενσωματωμένες σε κινητά τηλέφωνα, που θα επιτρέπουν στον χρήστη να συνομιλεί σε πραγματικό χρόνο με χρήση τρισδιάστατων βιντεο-ολογραμμάτων.
    Μια άλλη εξέλιξη που διαγράφεται, είναι ότι οι άνθρωποι θα μεταβληθούν σε ηλεκτρονικούς αισθητήρες που περπατάνε. Σύμφωνα με τις εκτιμήσεις της ΙΒΜ, σε πέντε χρόνια διάφοροι αισθητήρες θα βρίσκονται ενσωματωμένοι στο κινητό τηλέφωνο, στο αυτοκίνητο, ακόμα και στο πορτοφόλι μας, δίνοντας στους επιστήμονες (και άλλους ενδιαφερόμενους) μια εικόνα σε πραγματικό χρόνο σχετικά με το περιβάλλον στο οποίο κινείται ο χρήστης.
    Μεταξύ άλλων, αυτή η δυνατότητα αναμένεται να φέρει στο προσκήνιο μια νέα γενιά πολιτών-επιστημόνων, οι οποίοι, με τη βοήθεια των αισθητήρων τους, θα είναι σε θέση να συλλέγουν πληθώρα στοιχείων και δεδομένων που θα μπορούσαν να συμβάλλουν στην προστασία του περιβάλλοντος και της βιοποικιλότητας, την καταπολέμηση της κλιματικής αλλαγής κ.α.
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  3. #203
    Site Admin Το avatar του χρήστη freddaras
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Περιοχή
    Aλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    7.315
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΑΣ καλά??Το εχω 2 μήνες τωρα κι εχω πάθει την πλακα μου,και ΠΟΤΕ δεν κολλάει!!Ασε που σαν ηλεκτρονικός ,έχει τα καλύτερα κυκλώματα και ολοκληρωμένα...Το χρησιμοποίησες καθόλου?Η δε οθονη αφής και η ανταπόκρισή ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!
    φιλε δεν μου αρεσουν οι "περιορισμοί" που εχει το τηλ...
    ειχα το n900 το οποιο του αλλαξα τα φωτα και καταλαβαινεις...

    τεσπα τωρα ειμαι με ενα Nokia n8.....πραγματικα η καμερα του ειναι απιστευτη...!!!!!

  4. #204
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335

    Cool ΚΙΝΗΤΟ-ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΟΣ!!


    Τα νέα "έξυπνα" κινητά τηλέφωνα που παρουσιάστηκαν στην έκθεση της Βαρκελώνης μπορούν να κάνουν ακόμα και ηλεκτροκαρδιογράφημα.
    Στη συνέχεια, το κινητό θα στέλνει αυτόματα τα αποτελέσματα, μέσω διαδικτύου, σε ένα 24ωρης λειτουργίας ιατρικό κέντρο, το οποίο, αν χρειαστεί, θα φροντίσει να στείλει άμεσα ένα ασθενοφόρο. Ο ανυποψίαστος χρήστης απλώς θα λάβει ένα γραπτό μήνυμα στην οθόνη του που θα λέει "το ασθενοφόρο έρχεται!".
    Αν τα πράγματα δεν είναι τόσο επείγοντα, απλώς θα έρθει ένα γραπτό μήνυμα με μια σύντομη διάγνωση. Το τηλέφωνο μπορεί να χρησιμοποιηθεί, οπουδήποτε στον κόσμο, σαν κανονικό κινητό, όταν χρειαστεί όμως, μετατρέπεται σε "γιατρό". Η συσκευή κοστίζει 700 δολάρια και απευθύνεται κυρίως σε καρδιοπαθείς.
    Υπάρχει και μια μίνι-συσκευή με κόστος μόνο 99 δολαρίων, η οποία έχει μια μικρότερη υποδοχή για έλεγχο του σφυγμού, που συνδέεται μέσω Bluetooth με οποιοδήποτε "έξυπνο" κινητό και η οποία σύντομα θα κυκλοφορήσει στη Γαλλία και την Ισπανία.
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  5. #205
    💢 🌙 💜 💢 Το avatar του χρήστη Phaedra
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    ..always somewhere..
    Μηνύματα
    6.676

    Πολύ καλό θα έλεγα

  6. #206
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335

    Με πολλά νέα χαρακτηρίστηκα και σχεδίαση εμφανίστηκε το νεό iPad 2!O Steve Jobs παρουσίασε το νέο iPad 2 στο επίσημο event της Apple.
    Εξωτερικά το νέο iPad 2 είναι κατά 33% πιο λεπτό οπότε οι διαστάσεις του πλέον είναι 241.2mm x 185.7mm x 8.8mm, ενώ το βάρος έχει πάει στα 601g για το μοντέλο WiFi και 607 – 613g για το μοντέλο WiFi/3G.
    Πρόκειται να κυκλοφορήσει σε 2 χρώματα (μαύρο και λευκό) και η χωρητικότητά του θα είναι 16GB, 32GB, 64GB ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε χρήστη.
    Η οθόνη του είναι σε μέγεθος και ανάλυση ακριβώς ίδια με τον προκάτοχό του (1024 x 768 και διαγώνιο 9.7 ίντσες).
    Στο εσωτερικό του θα βρίσκεται ένας dual core A5 επεξεργαστής χρονισμένος στο 1GHz, καθώς και μια 9 φορές ταχύτερη GUP για τα γραφικά.
    Επίσης το νέο Tablet της Apple διαθέτει πλέον 2 κάμερες στο μπροστά και πίσω μέρος με για FaceTime και για λήψη φωτογραφιών και βίντεο HD 720p αντίστοιχα.
    Υποστηρίζει φυσικά WiFi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, A-GPS, πυξίδα, γυροσκόπιο, accelerometer αλλά και UMTS/HSDPA/HSUPA, GSM/EDGE ενώ η μπαταρία του υπόσχεται οτι θα κρατήσει μέχρι και 10 ώρες ατέλειωτο σερφάρισμα στο διαδίκτυο μέσω WiFi ή για αναπαραγωγή βίντεο και μουσικής ενώ για 3G μεταφορά δεδομένων η μπαταρία διαρκεί περίπου 9 ώρες.

    Η τιμή του στην Αμερική θα είναι από 499$ και θα φτάνει τα 829$ ανάλογα με το μοντέλο ενώ τέλος το νέο iPad 2 αναμένεται να είναι διαθέσιμο στις 25 Μαρτίου 2011 και στην ελληνική αγορά.
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  7. #207
    Peri ΦΗΜΟΣ Το avatar του χρήστη kimoula
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    2.513
    Πήρα χθες το NOKIA C7 και ειμαι ενθουσιασμένη. To σκεφτηκα αρκετά μεταξυ αυτου και του N8, αλλά το Ν8 ειναι πολύ άσχημο αισθητικά για μένα, έχει γωνιες, ενω το C7 ειναι πολύ ομορφο και έχει ένα ασημι frozen χρωμα που ειναι σαν λευκο πολύ ωραιο.
    Τελεια κάμερα HD, πήρα σήμερα βιντεο διαδρομη μεσα απο το αυτοκινητο αρκετη ώρα και ηταν άψογο...σαν ταινια

  8. #208
    Super Moderator Το avatar του χρήστη ringo
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.995
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kimoula Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα χθες το NOKIA C7 και ειμαι ενθουσιασμένη. To σκεφτηκα αρκετά μεταξυ αυτου και του N8, αλλά το Ν8 ειναι πολύ άσχημο αισθητικά για μένα, έχει γωνιες, ενω το C7 ειναι πολύ ομορφο και έχει ένα ασημι frozen χρωμα που ειναι σαν λευκο πολύ ωραιο.
    Τελεια κάμερα HD, πήρα σήμερα βιντεο διαδρομη μεσα απο το αυτοκινητο αρκετη ώρα και ηταν άψογο...σαν ταινια
    χαχαχαχα Κλασικο review απο γυναικα... πρωτα μιλαμε για την ομορφια και μετα για ολα τα αλλα
    "Στην κόλαση της γης, μόνο αν ψάξεις θα με βρεις
    από τον κόσμο σου χιλιόμετρα μακριά

    Στην άλλη όψη της ζωής, σ'ένα καζάνι μιάς ψυχής
    με αναμνήσεις και σκιές για συντροφιά..."

  9. #209
    Peri ΦΗΜΟΣ Το avatar του χρήστη kimoula
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    2.513
    Toυλαχιστον εγω συγκρινω την ομορφια στις ίδιες δυνατοτητες, οι συναδερφισσές μου λενε... θέλω ένα μωβακι και παιρνουν το πιο ωραιο απο τα μωβακια, εστω κι αν δεν κανει τιποτα.

  10. #210
    Site Admin Το avatar του χρήστη freddaras
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Περιοχή
    Aλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    7.315
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kimoula Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα χθες το NOKIA C7 και ειμαι ενθουσιασμένη. To σκεφτηκα αρκετά μεταξυ αυτου και του N8, αλλά το Ν8 ειναι πολύ άσχημο αισθητικά για μένα, έχει γωνιες, ενω το C7 ειναι πολύ ομορφο και έχει ένα ασημι frozen χρωμα που ειναι σαν λευκο πολύ ωραιο.
    Τελεια κάμερα HD, πήρα σήμερα βιντεο διαδρομη μεσα απο το αυτοκινητο αρκετη ώρα και ηταν άψογο...σαν ταινια
    νομιζω οτι το N8 ειναι κλασεις ανωτερο κιμουλα ειδικα στο θεμα καμερας...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • ΔΕΝ μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • ΔΕΝ μπορείτε να απαντήσετε
  • ΔΕΝ μπορείτε να βάλετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μυνήματά σας
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Mofeu.eu

μπείτε στο site

Katoxores.gr

μπείτε στο site

Learndutch.gr

μπείτε στο site