apiastos.gr O χορηγός του periland.gr
Μπείτε στο site
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14
  1. #1
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335

    Thumbs up ΔΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΕΤ-3

    Δεν ξέρω αν έχετε προσέξει μερικοί πως τον τελαυταίο ενάμιση χρόνο η ΕΤ-3 έχει ανέβει πάρα πολύ,κάνει προσεγμένες εκπομπές-παραγωγές αλλά και καταπληκτικές ταινίες!!Μια από αυτές τις εκπομπές που οταν μπορω παρακολουθ΄ω και μάλιστα περισσότερο από της ΕΡΤ το Μένουμε Ελλάδα γιατί είναι σε ωρες που δουλεύω είνια το <ΚΥΡΙΑΚΗ στο χωριό>.Σήμερα είχε το μέρος που είναι το εξοχικό μου,βασικά το διπλανό χωριό από το δικόμου το Κανάλι Πρέβεζας που είναι η Σαμψούντα.Ανηκουν και τα 2 μαζί με αλλα 12 στον ιστορικό Δήμο Ζαλόγγου(Σούλι,Καμαρίνα,Αρχάγγελος κλπ...)Ειχε Καρναβάλι εκεί και ενα τραπεζι με ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τοπικά εδέσματα γυρω στα 100 μέτρα μήκος!!!!!!!
    Εντύπωση μου έκναε η ολοκληρωμένη κάλυψη σαν ανθρωπος της τηλεόρασης επί 4 χρόνια και μάλιστα σε παραγωγή.Εκτός από την κάλυψη του χώρου με τετρακάμερο και βαν σε απευθείας σύνδεση,των χορευτικών συγκροτημάτων και των καραναβαλιστών,παρουσίαζε ΜΙΑ προς μια τις δραστηριότητες του τόπου,παιρνοντας και μια μικρή συνέντευξη από καθε εκπρόσωπο της δραστηριότητας.Μια από αυτόν με τα χοιροστάσια,μια αππό αυτον με τα παραδοσιακά ελαιοτριβεία,μια απο τις γυναίκες με τον συνεταιρισμό,μια από μια αλλη που με επιδότηση ανοιξε συγχρονη μονάδα παραγωγής παραδοσιακών στολών,μια από τον μελισσοκόμο,μια από εργαλειούς παραδοσιακους με χαλιά που επαναλειτουργούν και φτιάχνουν χειροποίητα από το 1986 !!!Εμαθα πράγματα που εγώ αλλά και οι δικοί μου που πηγαίνουν συχνά πυκνά και μενουμε εκεί ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ!Μέχρι και πληρες οδοιπορικό στα μοναστήρια και στις παραλίες αλλά συνέντευξη από τον πρόεδρο ενοικιαζομένων δωματιων που ειπε ότι η περιοχή έχει δύναμη 25.οοο κρεβάτια ΠΛΗΝ των ξενοδοχείων.!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ΕΤ-3! Πάρα πολύ καλή!!
    ΑΥΡΙΟ Καθαρή Δευτέρα πάλι το μεσημέρι έχει εκπομπή ΑΚΡΙΒΩΣ από το Κανάλι που είναι η έδρα του Δημου Ζαλόγγου και το χωριό που έχω το εξοχικό μου.Επειδή κι άλλες χρονιές είχα τύχει εκεί πιστευω πως αξίζει να το παρακολουθήσετε!Ο Δήμος Ζαλόγγου είναι ΠΟΛΥ δραστήριος κάνει συνέχεια εκδηλώσεις φέρνει συγκροτήματα από όλη την Ελλάδα (σε τέτοια εκδήλωση γνωριστήκαμε και με την Μπουμπού)και έχει πολλούς συλλόγους με απίστευτη νεολαια οπου μαθαίνουν διάφορα όργανα,χορούς,κατσκευές κλπ...Το δεύτερο χωριό σε πολύτεκνους μάλιστα στην Ελλάδα είναι η Σαμψουντα με την Σινώπη που δημιουργήθηκαν από Ποντίους.


    ================================================== =========



    Σημαντικό ενδιαφέρον παρουσιάζει ο Δήμος Ζαλόγγου από τουριστική άποψη.


    Η περιοχή του Δήμου Ζαλόγγου χαρακτηρίζεται από μαγευτικές τοποθεσίες με ζωντανή παράδοση , δημιουργικούς κατοίκους και μεγάλες προοπτικές.
    Στο Δήμο μπορεί κανείς να απολαύσει τις ατέλειωτες δαντελένιες ακρογιαλιές , κάτω από ένα ξεχωριστό ήλιο, που σε συνδυασμό με το πράσινο και το γαλάζιο, μεθούν τις αισθήσεις των επισκεπτών.
    Ξενοδοχεία και ενοικιαζόμενα δωμάτια όλων των κατηγοριών με κέντρα διασκεδάσεως, φαγητού και ψυχαγωγίας προσφέρουν τη δυνατότητα στον επισκέπτη της άνετης εξυπηρέτησης και διανομής. Πολύ εύκολα θα βρεθείτε στις παραλίες ( Καναλίου, Καστροσυκιάς, Λέυκας, Αρτολίθια, Λυγιάς και Βράχου) που απλώνονται σε μία έκταση 20 χιλιομέτρων.
    Επίσης υπάρχουν αθλητικές εγκαταστάσεις για τένις, μπάσκετ, βόλεϊ και άλλα σπορ, ενώ αξιόλογες διαδρομές για πεζοπορία είναι το δάσος του "Λεκατσά" , η περιοχή του Ζαλόγγου και η παραλία του Βράχου
    ΔΗΜΟΣ ΖΑΛΟΓΓΟΥ ,απο τα εξής διαμερίσματα¨:


    Καναλίου


    Βράχου



    Καμαρίνας




    Κρυοπηγής




    Μυρσίνης




    Νέας Σαμψούντας




    Νέας Σινώπης



    Ριζών




    Χειμαδιού και από




    τον οικισμό Εκκλησιών.




    ΚΑΝΑΛΙ-ΚΑΣΤΡΟΣΥΚΙΑ


    ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΛΩΝΑΚΙ-ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟΜΑΝΤΕΙΟ ΑΧΕΡΟΝΤΑ

    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  2. #2
    Peri ΖΗΤΗΤΟΣ Το avatar του χρήστη DORAKI
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΟ ΠΕΡΙΚΛΟΟΝΕΙΡΟ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.734
    ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΡΚΟΥΛΗ....ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ.....
    ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΘΕΛΩ
    ΤΑ ΧΕΙΛΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΘΕΛΩ
    ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΤΟ ΘΕΛΩ
    ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ!!!!

    13-8-2005,ΓΚΑΖΙ,ΚΟΜΟΤΗΝΗ



  3. #3
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DORAKI Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΡΚΟΥΛΗ....ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ.....
    Εντυπώσεις?
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  4. #4
    Peri ΖΗΤΗΤΟΣ Το avatar του χρήστη DORAKI
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΟ ΠΕΡΙΚΛΟΟΝΕΙΡΟ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.734
    ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ....
    ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΘΕΛΩ
    ΤΑ ΧΕΙΛΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΘΕΛΩ
    ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΤΟ ΘΕΛΩ
    ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ!!!!

    13-8-2005,ΓΚΑΖΙ,ΚΟΜΟΤΗΝΗ



  5. #5
    Peri ΠΤΩΣΑΡΑ Το avatar του χρήστη erato
    Εγγραφή
    09-12-2005
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    4.167
    Δεν είδα την εκπομπή αλλά έχω πάει σε πολλά μέρη στην περιοχή. και οι παραλίες ωραίες αλλά και ο παράλληλος δρόμος από Ζάλογγο προς Γλυκύ (γλυκή?) φανταστικό τοπίο. Περιμένω κανένα μήνα ακόμα που θα βλαστήσουν τα αγριολούλουδα να ξαναπάω. οι παραλίες από Πάργα μέχρι Πρέβεζα πολύ ωραίες. και κάνει εντύπωση το πράσινο που υπάρχει ενώ τα βουνά του Σουλίου είναι σχεδόν φαλακρά.

  6. #6
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DORAKI Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ....
    ΟΧΙ χωριό μου,εκέι πουχει φτιάξει ο πατέρας μου ενα μεγαθήριο εξοχικό θες να πεις,αντι να δωσει λεφτα στο χωριό μου!Το χωριό μου είναι 30 χλμ από την Αρτα σε 800 μέτρα υψόμετρο λέγεται Διθχομοίρι,4 χιλιομετρα από την Ανω Καλεντίνη που ειναι το κέντρο του Καποδιστριακού Δήμου Νέας Ηρακλείας,στο δρόμο για Πηγές Αρτας που μετα περνας Καρδίτσα. Τζουμερκα....
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  7. #7
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο erato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είδα την εκπομπή αλλά έχω πάει σε πολλά μέρη στην περιοχή. και οι παραλίες ωραίες αλλά και ο παράλληλος δρόμος από Ζάλογγο προς Γλυκύ (γλυκή?) φανταστικό τοπίο. Περιμένω κανένα μήνα ακόμα που θα βλαστήσουν τα αγριολούλουδα να ξαναπάω. οι παραλίες από Πάργα μέχρι Πρέβεζα πολύ ωραίες. και κάνει εντύπωση το πράσινο που υπάρχει ενώ τα βουνά του Σουλίου είναι σχεδόν φαλακρά.
    Σήμερα είχε και οδοιπορικά και τα πάντα,δεν ξερω αυριο αν θαχει κατι αντιστοιχο αλλά αν μπορείς δεστο...
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  8. #8
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    Καλά παιδιά σήμερα η ΕΡΤ3 είχε από τις 4 το μεσημέρι εως τις 19.15 ΠΑΛΙ στην εκπομπή Κυριακή στο χωριό,μια ΑΠΙΘΑΝΗ ,ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ,ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ σε εκτέλεση και παραγωγή εκπομπή από το ΗΡΩΙΚΟ Σούλι Θεσπρωτίας!Οποιος δεν την είδε Ε Χ Α Σ Ε!!!
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  9. #9
    Site Admin Το avatar του χρήστη freddaras
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Περιοχή
    Aλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    7.315
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά παιδιά σήμερα η ΕΡΤ3 είχε από τις 4 το μεσημέρι εως τις 19.15 ΠΑΛΙ στην εκπομπή Κυριακή στο χωριό,μια ΑΠΙΘΑΝΗ ,ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ,ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ σε εκτέλεση και παραγωγή εκπομπή από το ΗΡΩΙΚΟ Σούλι Θεσπρωτίας!Οποιος δεν την είδε Ε Χ Α Σ Ε!!!
    καλα ρε φιλε αρχισες να βλεπεις κρατικά καναλια επισημα πλεον......?????

    ααααααα κατι συμβαινει με σενα.....

  10. #10
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    Την προηγούμενη Κυριακή είχε την Σκουληκαριά,ενα χωριό ΠΟΛΥ κοντά στο δικό μου,γενέτειρα του Καραισκάκη,και σήμερα τον Αθανάσιο Διάκο Φωκίδας,ΠΟΛΥ ωραίο χωριό!!

    Παιδιά την εκπομπή την βλέπετε?Αν όχι ΧΑΝΕΤΕ!!

    Και πραγματικά η ΕΤ3 έχει βάλκει τα γυαλιά σε ΟΛΑ τα κανάλια,εχει ΦΟΒΕΡΕΣ αξιόλογες εκπομπές γενικά!
    Μετα απο την Κυριακή στο χωριό εχει το balkan express που δείχνει την κουλτούρα στα Βαλκάνια!
    θα σας ενημερώσω για το χωριό μου στην ΕΤ3 που θα το δειξει σε λίγες μέρες όποιος θέλει να το δεί!
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Παρόμοια Θέματα

  1. Οι 50 αποτυχημένες μεταγραφές στην Αγγλία
    By thodoris7 in forum Αθλητικές συζητήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-08, 17:59

Δικαιώματα - Επιλογές

  • ΔΕΝ μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • ΔΕΝ μπορείτε να απαντήσετε
  • ΔΕΝ μπορείτε να βάλετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μυνήματά σας
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Mofeu.eu

μπείτε στο site

Katoxores.gr

μπείτε στο site

Learndutch.gr

μπείτε στο site