apiastos.gr O χορηγός του periland.gr
Μπείτε στο site
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12
  1. #1
    Περι-πλανητικός Το avatar του χρήστη thodoris7
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Περιοχή
    Αθήνα και Λαύριο
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    5.080

    Αναφορά στον Περικλή από το νύχτα μέρα

    http://blog.nyxtamera.gr/?p=21063

    Μόνιμος κάτοικος Αυστραλίας ο «Πέρι»

    Στην Αυστραλία ο Περικλής Στεργιανούδης! Ο νικητής του «Fame Story» που προβλήθηκε το 2005, από τον Νοέμβριο βρίσκεται στο Σίδνεϊ. Οι ομογενείς αγκαλιάζουν με την ηχηρή παρουσία τους στα μαγαζιά όπου εμφανίζεται τον μελαχρινό γαλανομάτη που είχε γοητεύσει τα κοριτσόπουλα στην Ελλάδα, αλλά λίγο καιρό μετά έριξε μαύρη πέτρα πίσω του…

    Ο Περικλής εμφανίζεται σε ένα μικρό χώρο πέντε φορές την εβδομάδα παρουσιάζοντας δικές του, αλλά και διαχρονικές επιτυχίες.
    Εισπράττει τόση αγάπη από τους Ελληνες της διασποράς, που δεν το πιστεύει. Ο γοητευτικός τραγουδιστής που έκανε «μπαμ» τραγουδώντας, μεταξύ άλλων, και την κλασική λαϊκή επιτυχία «Παξιμαδοκλέφτρα» και του οποίου η νίκη σχολιάστηκε όσο ελάχιστες διχάζοντας τον κόσμο, άνοιξε νέα σελίδα στη ζωή του και δεν το έχει μετανιώσει.
    «Μπορεί να μην έκανα καριέρα στη χώρα που αγαπώ, την Ελλάδα, αλλά η ομογένεια εδώ στην Αυστραλία μου χάρισε ένα μεγάλο χαμόγελο. Κοντά τους θέλω να πιστεύω ότι θα συνεχίσω να κάνω αυτό που μου αρέσει» δηλώνει αποκλειστικά στην «Espresso» ο «Πέρι», όπως τον αποκαλούν οι φίλοι, αλλά και οι fans του.



    Ο τραγουδιστής, δίχως περιστροφές, μιλώντας στην «Espresso» παραδέχεται ότι έφυγε για την ήπειρο των καγκουρό για να λύσει το οικονομικό πρόβλημα που αντιμετώπιζε. «Επρεπε να βρω τρόπο για να ζήσω και να βγω από αυτή τη μιζέρια» μας λέει χαρακτηριστικά. «Μου έκαναν μια πρόταση από την Αυστραλία, την οποία είχα επισκεφτεί και στο παρελθόν. Υπήρξε μεγάλη ανταπόκριση -έκανα σαράντα εμφανίσεις στην Ωκεανία- και αποφάσισα να επιστρέψω. Οχι μόνο ψυχαγωγώ τον κόσμο, αλλά παίρνω και καλό μεροκάματο. Αυτό που θέλω να ξέρουν οι φίλοι μου στην Ελλάδα είναι ότι μου λείπουν» μας λέει συγκινημένος ο Περικλής Στεργιανούδης.
    Αν όλα πάνε καλά, ο «Πέρι» θα επιστρέψει μετά από δύο μήνες στη χώρα μας, μια και ο επιχειρηματίας ελληνικού κέντρου όπου τραγουδάει του ζήτησε να πάρουν παράταση οι εμφανίσεις του για τουλάχιστον σαράντα μέρες.

    «Η ψυχή που μπορεί να μιλήσει με τα μάτια, μπορεί και να φιλήσει με το βλέμμα»
    Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ώρη αναμονή για να πάω σπίτι με σκοτώνει .
    Mofeu Ανανεωμένο : http://www.mofeu.eu/forum/forum.php

    Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό :

  2. #2
    Peri ΠΤΩΣΑΡΑ Το avatar του χρήστη ANDU
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Μηνύματα
    3.866
    Πολυ καλο αυτο ειναι του Χαρη Λεμπιδακη!

  3. #3
    Peri ΒΟΗΤΟΣ Το avatar του χρήστη J.Aniston
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Περιοχή
    Aφρική
    Μηνύματα
    1.324
    thelo na mu pite ta tria trantaxa simia,opu ne men kalo to kimeno,ala pu kani mpam oti den mpori na tin edose o periklis aftin tin sinentefksi.prosoxi,ine lepta ta simia,mono sfodra perilantides tha to katalavun.
    ante gia na ime politikos orthos,3 stixia opu malon den edose tin sinentefksi o periklis.akuo an thelete tis gnomes sas.isos vrethun ke ala stixia,ala gia mena 3 stixia ine sima katatethen to ti den tha elege ena periklis sta normal tu...

  4. #4
    Peri ΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Το avatar του χρήστη ΜΑΡΚΟΣ
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΩΜΑΤΑ.....
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.335
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο J.Aniston Εμφάνιση μηνυμάτων
    thelo na mu pite ta tria trantaxa simia,opu ne men kalo to kimeno,ala pu kani mpam oti den mpori na tin edose o periklis aftin tin sinentefksi.prosoxi,ine lepta ta simia,mono sfodra perilantides tha to katalavun.
    ante gia na ime politikos orthos,3 stixia opu malon den edose tin sinentefksi o periklis.akuo an thelete tis gnomes sas.isos vrethun ke ala stixia,ala gia mena 3 stixia ine sima katatethen to ti den tha elege ena periklis sta normal tu...
    Εχεις δίκιο!
    1)Την χώρα που....αγαπώ!Την Ελλάδα.
    2)Είναι στο...Σίδνευ!
    3)Μου λείπουν οι φίλοι μου στην Ελλάδα!


    Παντως ειναι ΠΟΛΥ καλή η συνέντευξη και η φωτογραφία!!Στην εσπρέσσσο την έγραψαν?
    ΠΟΤΕ ΜΗΝ κάνεις στους άλλους ότι και οι άλλοι ΔΕΝ θα ήθελες να κάνουν σε σένα.....




    ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΤΕ..........

    EΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ το νέο online μου κατάστημα
    http://www.apiastos.gr

  5. #5
    Peri ΠΤΩΣΑΡΑ Το avatar του χρήστη ANDU
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Μηνύματα
    3.866
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thodoris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://blog.nyxtamera.gr/?p=21063

    Μόνιμος κάτοικος Αυστραλίας ο «Πέρι»

    Στην Αυστραλία ο Περικλής Στεργιανούδης! Ο νικητής του «Fame Story» που προβλήθηκε το 2005, από τον Νοέμβριο βρίσκεται στο Σίδνεϊ. Οι ομογενείς αγκαλιάζουν με την ηχηρή παρουσία τους στα μαγαζιά όπου εμφανίζεται τον μελαχρινό γαλανομάτη που είχε γοητεύσει τα κοριτσόπουλα στην Ελλάδα, αλλά λίγο καιρό μετά έριξε μαύρη πέτρα πίσω του…

    Ο Περικλής εμφανίζεται σε ένα μικρό χώρο πέντε φορές την εβδομάδα παρουσιάζοντας δικές του, αλλά και διαχρονικές επιτυχίες.
    Εισπράττει τόση αγάπη από τους Ελληνες της διασποράς, που δεν το πιστεύει. Ο γοητευτικός τραγουδιστής που έκανε «μπαμ» τραγουδώντας, μεταξύ άλλων, και την κλασική λαϊκή επιτυχία «Παξιμαδοκλέφτρα» και του οποίου η νίκη σχολιάστηκε όσο ελάχιστες διχάζοντας τον κόσμο, άνοιξε νέα σελίδα στη ζωή του και δεν το έχει μετανιώσει.
    «Μπορεί να μην έκανα καριέρα στη χώρα που αγαπώ, την Ελλάδα, αλλά η ομογένεια εδώ στην Αυστραλία μου χάρισε ένα μεγάλο χαμόγελο. Κοντά τους θέλω να πιστεύω ότι θα συνεχίσω να κάνω αυτό που μου αρέσει» δηλώνει αποκλειστικά στην «Espresso» ο «Πέρι», όπως τον αποκαλούν οι φίλοι, αλλά και οι fans του.



    Ο τραγουδιστής, δίχως περιστροφές, μιλώντας στην «Espresso» παραδέχεται ότι έφυγε για την ήπειρο των καγκουρό για να λύσει το οικονομικό πρόβλημα που αντιμετώπιζε. «Επρεπε να βρω τρόπο για να ζήσω και να βγω από αυτή τη μιζέρια» μας λέει χαρακτηριστικά. «Μου έκαναν μια πρόταση από την Αυστραλία, την οποία είχα επισκεφτεί και στο παρελθόν. Υπήρξε μεγάλη ανταπόκριση -έκανα σαράντα εμφανίσεις στην Ωκεανία- και αποφάσισα να επιστρέψω. Οχι μόνο ψυχαγωγώ τον κόσμο, αλλά παίρνω και καλό μεροκάματο. Αυτό που θέλω να ξέρουν οι φίλοι μου στην Ελλάδα είναι ότι μου λείπουν» μας λέει συγκινημένος ο Περικλής Στεργιανούδης.
    Αν όλα πάνε καλά, ο «Πέρι» θα επιστρέψει μετά από δύο μήνες στη χώρα μας, μια και ο επιχειρηματίας ελληνικού κέντρου όπου τραγουδάει του ζήτησε να πάρουν παράταση οι εμφανίσεις του για τουλάχιστον σαράντα μέρες.

    EXEΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΑΚΙΑ! τα μαυρισμενα μου φαινονται απιθανα!

  6. #6
    Peri ΠΤΩΣΑΡΑ Το avatar του χρήστη erato
    Εγγραφή
    09-12-2005
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    4.167
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις δίκιο!
    1)Την χώρα που....αγαπώ!Την Ελλάδα.
    2)Είναι στο...Σίδνευ!
    3)Μου λείπουν οι φίλοι μου στην Ελλάδα!


    Παντως ειναι ΠΟΛΥ καλή η συνέντευξη και η φωτογραφία!!Στην εσπρέσσσο την έγραψαν?
    Συμφωνώ.

  7. #7
    Peri ΒΟΗΤΟΣ Το avatar του χρήστη J.Aniston
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Περιοχή
    Aφρική
    Μηνύματα
    1.324
    Marko ise gata.to nr.1 ke nr. 3 fisika ine ta pio antiprosopeftika.to nr 2 ute pu to siniditopiisa.ksexasa tora pio itan to trito pu me xtipise sto mati.pitahnos apo to 1 ke to 3 ego na ekana 3.an to vro tha to grapso,an oxi logu oti amesos apantise,nikitis o markos.pantos krima pu den ixame megali simetoxi,giati mpre den grapsate ta simia pu pistevete.a nomizo to 5 fores tin evdomada itan,mias ke tonizi oti tragudai 2 fores mono.ala kali i sinentefksi.tin exi ke i kathy sto fb.tora apo pu ine den ksero.pantos se ena kapi sto salonika,kati paromio diavasan prin meres ston patera tu apo tin espresso kapia gerontakia.kamarone fisika o patir.tulaxiston den tu diavasan kamia xazomara.kaloooooooooooooooooo.
    marko logu oti ise prosopika pathon fisika mporeses ke katalaves ta pio fovera ke trantaxta simia.mpravo su

  8. #8
    Super Moderator Το avatar του χρήστη ringo
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.995
    Εγω μετα την μελαχρινη στην πρωτη φωτογραφια επαθα μπλακ αουτ και δεν μπορεσα να καταλαβω χριστο...
    "Στην κόλαση της γης, μόνο αν ψάξεις θα με βρεις
    από τον κόσμο σου χιλιόμετρα μακριά

    Στην άλλη όψη της ζωής, σ'ένα καζάνι μιάς ψυχής
    με αναμνήσεις και σκιές για συντροφιά..."

  9. #9
    Peri ΠΤΩΣΑΡΑ Το avatar του χρήστη ANDU
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Μηνύματα
    3.866
    Tελικα ειμαστε κακοι ανθρωποι ! Τον δωσαμε στη ψύχρα τον ανθρωπο!
    Το Σιδνευ και το 5 φορες μπορει να ηταν δημοσιογραφικο λαθος ανευ σημασιας! Το αγαπω την Ελλαδα ειναι αμφιλεγομενο. αλλα μου λειπουν οι φιλοι μου;: Ποιοι φιλοι αυτοι που δεν εχει; γιατι ο Περικλης και τηλ τους επαιρνε να τους ευχηθει, να ρωτησει για το παιδι τους, και πολλα αλλα μπλα μπλα, κ.λ.π αυτοι ομως δεν σταθηκαν σαν φιλοι!!! (στην προηγουμενη ζωη μου πρεπει να ειμουνα πρακτορας της ΣΙΑ+Αρτεμης Ματσας!)

    Tωρα τον Μαρκο τον θεωρει φιλο του..μη κλαις Μαρκο μου και επικοινωνια εχουν, οποτε θα μπορουσε να το εχει πει ,,ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΑΡΚΟΣ,,!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ANDU : 18-01-11 στις 14:48

  10. #10
    Peri ΒΟΗΤΟΣ Το avatar του χρήστη olga
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Περιοχή
    Βούλα
    Μηνύματα
    1.590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thodoris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://blog.nyxtamera.gr/?p=21063

    Μόνιμος κάτοικος Αυστραλίας ο «Πέρι»

    Στην Αυστραλία ο Περικλής Στεργιανούδης!

    Εχει και σκυλακι
    Περιιιιιι
    Ενα καραβι παλιο σαπιοκαραβο λυνει τους καβους κι ανοιγει πανια αφηνει πισω στραβα + παραλογα σηκωνει αγκυρα για μακρυα
    Αντε να λυσουμε να ξεκινησουμε και τους βαρεθηκα δεν τους μπορω να ξενυχτησουμε + να μεθυσουμε να τους ξεχασουμε ολους εδω
    Θα ξημερωνουμε πανω θαλασσα θα βγαινει ο ηλιος να κανει βουτιες ο παπαγαλος θα λεει "τους ξεφυγαμε" κ εμεις θα ψαχνουμε γι αλλες στεριες
    Ενα καραβι παλιο σαπιοκαραβο με κατι ναυτες τρελους πειρατες σηκωνει αγκυρα αγριο χαραμα υπαρχουν θεσεις αν θελεις κενες

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • ΔΕΝ μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • ΔΕΝ μπορείτε να απαντήσετε
  • ΔΕΝ μπορείτε να βάλετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μυνήματά σας
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Mofeu.eu

μπείτε στο site

Katoxores.gr

μπείτε στο site

Learndutch.gr

μπείτε στο site